Inwestycja spółki Aquanet – Kolektor Prawobrzeżny II ma poprawić jakość życia mieszkańców. Zanim jednak to nastąpi, prace w nią związane, utrudniają życie kierowcom. Na ratunek mieszkańcom przybywa Inżynier Przekop.

Od czasu kiedy w okolicach ronda Śródka rozpoczęły się prace związane z budową Kolektora Prawobrzeżnego II, ruch w tym rejonie został dosłownie sparaliżowany. Inwestycja ma poprawić jakość życia mieszkańców, jednak do czasu aż nie zostanie ukończona ewidentnie ją pogarsza. Dojazd do Malty jest utrudniony, kierowcy przejeżdżający przez rondo stoją w gigantycznych korkach, a spóźnienia sięgające nawet godziny notują także autobusy komunikacji miejskiej.

W związku z pracami Aquanetu, cierpliwość mieszkańców wystawiona jest na ciężką próbę. Próba ta potrwa do końca roku – wówczas bowiem planowane jest ukończenie budowy kolektora sanitarnego o długości 4 km. Sytuacja ma się poprawić już w połowie września, kiedy zostaną zakończone obecnie prowadzone prace w rejonie ronda Śródka.

Na ratunek sfrustrowanym mieszkańcom przybywa Inżynier Przekop. Animowany krecik  przewodnik po mapie przebiegu trasy Kolektora – będzie informował o postępie prac i możliwych utrudnieniach. Maskotka ma promować stronę internetową, na której mieszkańcy znajdą informacje o unijnych inwestycjach Aquanet. Pierwsze zadanie inżynier Przekop ma już za sosbą – wystąpił w filmie pokazującym przebieg kolektora. 

Źródło: blubry.pl

Inżynier Przekop przybywa z pomocą sfrustrowanym mieszkańcom. / Fot. Aquanet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię