Ogólnopolska akcja Fundacji „Naszej Ziemi” – Sprzątanie Świata jest doskonałą okazją do inauguracji ekodziałań szkoły. W tym roku szkolnym zielone działania Elbląskiej Osiemnastki będą przebiegały pod hasłem „JESTEM EKO – JESTEM TRENDY!!! Będziemy łączyć zdrowy rozwój człowieka z dbaniem o środowisko– zapowiada Dorota Życzkowska – koordynator ekodziałań SP 18 Elbląg.

Naszym celem jest pokazanie dzieciom i rodzicom oraz mieszkańcom osiedla Zawada (naszym sąsiadom) podejścia, które zawiera w sobie szacunek zarówno do przyrody, jak i człowieka, który w niej żyje. Podkreślimy wyraźnie konieczność dbania o własny rozwój. Tematy, jakie się będą pojawiać to: zdrowe żywienie i żywność ekologiczna, produkcja żywności w naszym szolnym ogrodzie i niemarnowanie jej, ćwiczenia fizyczne oraz transport ekologiczny!!!

W piątek, 17 września ruszyliśmy na teren naszego szkolnego ogrodu, przygotowując się do Święta Plonów oraz na tereny Osiedla Zawada i Parku Modrzewie. Dzieci uzbrojone w worki i rękawiczki podnosiły dzielnie wszystkie papierki, butelki i inne odpady, które powinny wylądować w odpowiednich pojemnikach. Zmartwilo nas zjawisko na osiedlu, że niektórzy mieszkańcy wyrzucają śmieci przez okno. W akcji wzięło udział 200 uczniów naszej szkoły. Zebraliśmy ok. 30 posegregowanych worków śmieci.
 
Ogłoszenie dla mieszkańców Osiedla "Zawada". W szkole rusza coroczna akcja zbiórki surówców wtórnych.  Zbieramy: MAKULATURĘ, PUSZKI, BATERIE, KORKI OD BUTELEK TYPU PET!!! Przyjmiemy od Was każdą ilość posegregowanych odpadów, składamy je w szkolnej szatni.
 
Jednocześnie przypominamy, że w ramach działań Zielonej Nici Porozumienia  postawiony jest pojemnik przy siedzibie spółdzielni "Zakrzewo" na elektrośmieci.  Jeżeli macie Państwo problem z przewiezieniem popsutego sprzętu do  tego konteneru wystarczy do nas zadzwonić 55 2356376  – POMOŻEMY CI POZBYĆ SIĘ ELEKTROŚMIECI!!!

Zapraszamy!!!!
 
Dorota Życzkowska – koordynator ekodziałań SP 18 Elbląg
 

Naszym celem jest pokazanie dzieciom i rodzicom podejścia, które zawiera w sobie szacunek zarówno do przyrody, jak i człowieka, który w niej żyje./ Fot. Sebastian Anaszko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię