Dziękujemy za udział w konkursie. Dzisiaj ogłaszamy nazwiska pięciorga Zwycięzców – autorów najlepszych tekstów o tym, co by było, gdyby światem rządziły jeże… Każdy Zwycięzca otrzymuje jeden egzemplarz książki „Wierzę w jeże”.

Oto lista zwycięzców (są to równorzędne nagrody; nazwiska podajemy w kolejności alfabetycznej):

  1. Bogusław Chojnowski
  2. Iga Niebutkowska
  3. Kinga Rojek
  4. Wiktor Szadkowski
  5. Laura Uzdowska

GRATULUJEMY! W tym tygodniu wyślemy Pocztą Polską nagrody oraz dyplomy.
Wszystkim, którzy nie wygrali dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem na ZielonaLekcja.pl!

Sponsorem nagród jest Wydawnictwo Literackie.
O nagrodzie

  Jest to urocza historyjka, której bohaterem został mały Jeż o imieniu Jerzy. Uratowany przez ludzi jeżyk, znajduje dom, w którym szanuje się wszystkie stworzenia. Również te, wzbudzające lęk, a nawet obrzydzenie. Towarzyski Jerzy nie ma żadnych uprzedzeń do napotkanych w domu i ogrodzie sąsiadów. Natychmiast zaprzyjaźnia się z psami i kotami, potem z muchą gadułą, towarzyską myszką, zagubionym pająkiem. Pociesza również znienawidzonego przez wszystkich karalucha i wysłuchuje zwierzeń kreta. W jeżowych przygodach przewijają się żmije, padalce, ropuchy, szerszenie, osy, komary, które przy bliższym poznaniu okazują się bardzo pożyteczne i nie tak groźne jak nam się wydają. Czy może być lepszy przewodnik po wielogatunkowym, pełzającym, kąsającym, latającym i brzęczącym świecie?

 

Rys. Janusz Wrzesiński

Rys. Janusz Wrzesiński

Rys. Janusz Wrzesiński

Rys. Janusz Wrzesiński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię