W sobotę, 6 września odbędzie się czwarte sprzątanie Bzury w ramach projektu ?Czysta Bzura ? warto poznać jej piękno i odkryć tajemnice?. Grupa wolontariuszy wypłynie kajakami na rzekę, aby porządkować jej brzegi i nurt.

Do sprzątania wyruszą trzy niezależne grupy kajakarzy, startujące z trzech miejscowości: Chodakowa, Plecewic i Witkowic. Na trasie sprzątania napotkają głównie plastikowe i szklane butelki, folię zwisającą z przybrzeżnych drzew, ale również zalegające na brzegach stare lodówki i inne ciężkie przedmioty. Cięższymi przedmiotami zajmie się wyspecjalizowany zespół. Zebrane z brzegów i nurtu zostaną odwiezione samochodami na teren motoprzystani kajakowej, a tam załadowane do kontenera.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Razem dla Rozwoju Regionu Sochaczewskiego. Stowarzyszenie zapewnia wolontariuszom kajaki, worki na śmieci, rękawice, transport na miejsce startu sprzątania, a potem z miejsca lądowania na przystań, pamiątkowe koszulki z logo tegorocznej akcji, a szczególnie w trakcie i po pracy dobrą zabawę. Efekty całodziennych wysiłków zostaną omówione przy ognisku.

Czwarte sprzątanie Bzury z kajaków jest częścią IV edycji projektu ekologiczno-przyrodniczego „Czysta Bzura – warto poznać jej piękno i odkryć tajemnice”. Trwa już konkurs ekologiczny dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, położonych nad Bzurą i w tej edycji także nad jej dopływami: (Rawką, Pisią, Suchą, Utratą, Łasicą, Lutomią). Hasło bieżącej edycji projekty brzmi: „Czysta Bzura? – Nie bez czystych dopływów!”.

Źródło: www.wiadomsci.ngo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię