misja-emisja-abrys-1_logoJuż w przyszłym tygodniu (29 listopada br.) na terenie Kalisza odbędzie się gra miejska pn. ?Misja: emisja?. Zadaniem pięcioosobowych drużyn będzie rozwiązanie zadań z zakresu niskiej emisji, co pozwoli na uwolnienie Komisarza Dymskiego.

Wydarzenie będzie elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej na rzecz likwidacji niskiej emisji w Wielkopolsce pn. ?Misja-emisja?, realizowanej przez firmę ABRYS z Poznania we współpracy z Wydziałem Strategii i Rozwoju oraz Wydziałem Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Drużyny pod opieką opiekuna będą przemieszczały się po mieście po umieszczonych w pakietach zadaniowych tropach i w wyznaczonych punktach zadaniowych będą rozwiązywali zadania. Wszystko po to by uratować komisarza Dymskiego, uwięzionego przez dymowników za działania, mające na celu likwidację niskiej emisji.

Niska emisja to bowiem bardzo poważny problem w Kaliszu. W rankingu opracowanym przez Światową Organizację Zdrowia Kalisz znajduje się na 41 miejscu wśród krajów europejskich, które mają najgorszą jakość powietrza. Uwolnienie komisarza Dymskiego jest więc zadaniem priorytetowym!

Gra miejska rozpocznie się punktualnie o godz. 10 w przed Ratuszem w Kaliszu. Dotychczas swój udział zgłosiły drużyny z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów, Gimnazjum Nr 2 im. Juliusza Słowackiego oraz Gimnazjum Nr 4 im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu.

Dla zwycięskiej drużyny przewidziano atrakcyjne nagrody ? laureaci otrzymają bowiem tablety, a spośród wszystkich uczestników zostanie wylosowana nagroda specjalna ? namiot turystyczny.

Jest więc o co walczyć!

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

WIĘCEJ INFORMACJI:

Małgorzata Masłowska-Bandosz

koordynator projektu ?Misja-emisja?

tel. 784 001 823

[email protected]

 logo-b-podp

Gra miejska ?Misja: emisja? jest dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 Fot. Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię