W Kanadzie trwa kampania społeczna WWF „Light bulb”. Organizacja chce uświadomić społeczeństwu m.in. to, że rolą organizacji jest wspieranie przedsiębiorstw i rządu w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko.

Hasło kampanii brzmi: "You're doing your part – now it's our job to help government and industry do theirs" (Ty już wypełniasz swoje zadanie – teraz naszym zadaniem jest pomóc rządowi i przemysłowi w ich działaniach). Kampania bazuje na filmie reklamowym, w którym do pokazania ogromnego problemu tworzonego głównie przez wielki przemysł użyto miniaturowych modeli.

Poprzez ten spot kanadyjski oddział WWF uświadamia odbiorcom, że rolą organizacji jest wspieranie przedsiębiorstw i rządu w minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko,  a rolą konsumentów jest dokonywanie świadomych wyborów zakupowych i troska o ekologię w swoim własnym zakresie.

WWF deklaruje, że pracuje z sektorem rządowym i przemysłowym nad regulacjami dotyczącymi minimalizowania wszelkiego niekorzystnego wpływu na środowisko. Do kampanii użyto film reklamowy i reklamę prasową. Kampania rozpoczęła się 6 stycznia i potrwa do 28 lutego.

Zobacz spot kampanii “Light Bulb”

Źródło: www.wwf.ca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię