Centrum prezentuje unikalną przyrodę Karkonoszy. / Fot. www.sxc.hu

W Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w atrakcyjny sposób: za pomocą ekspozycji, filmów, diaporam prezentuje się unikatową przyrodę Karkonoszy.

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

ul. Okrzei 28

58-580 Szklarska Poręba

tel. 075/  717 2124

e-mail [email protected]

strona www.kpnmab.pl/pl/centrum-edukacji-ekologicznej,106

Opis: Działalność edukacyjna Karkonoskiego Parku Narodowego opiera się na Programie Edukacji Ekologicznej opracowanym na podstawie Planu Ochrony Parku, a zatwierdzanym przez Ministra Środowiska. Specyfiką Karkonoskiego Parku Narodowego jest znaczna liczba turystów (ok. 1,5 mln rocznie). Do tej rzeszy ludzi, często niefrasobliwych i nie przywykłych do obcowania z przyrodą „na żywo” także trzeba dostosować nasze działania edukacyjne. Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej jest placówką Karkonoskiego Parku Narodowego, koordynującą zadania Parku w zakresie edukacji ekologicznej.

W KCEE w bardzo atrakcyjny sposób prezentuje się unikatową przyrodę Karkonoszy. W trakcie wizyty zwiedzający poznają świat przyrody ożywionej i nieożywionej polskiej i czeskiej strony gór. Ekspozycja „Wirtualne Karkonosze” interaktywnie prezentuje: kotły polodowcowe, torfowiska, faunę i florę, lasy, zjawiska przyrodnicze oraz wielostronny wpływ człowieka na góry. Atrakcyjność ekspozycji podnoszą wielkoformatowe panoramy, dotykowa makieta Karkonoszy oraz wersje językowe: polska, czeska, niemiecka i angielska. Pokazy filmów, diaporam i różnego rodzaju prezentacje odbywają się w komfortowej sali projekcyjnej. Uzupełnienie stanowi sala wystaw czasowych oraz biblioteka z czytelnią.

Miesiące Godziny otwarcia
I – II 9.00 ? 16.00
III – IV 9.00 ? 15.00
V – X 9.00 ? 17.00
XI – XII 9.00 ? 15.00
Możliwość zajęć z edukacji ekologicznej w tym ośrodku
Wiek uczestników Przedszkole, Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła średnia, Dorośli (również osoby niepełnosprawne)
Temat zajęć Flora , fauna, odpady, powietrze, woda
Forma zajęć Ekspozycja „Wirtualne Karkonosze”, pokazy filmów, diaporam i różnego rodzaju prezentacje, wystawy czasowe oraz biblioteka z czytelnią
Miejsce sale dydaktycznego Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej
Data b.o.

Źródło:  www.kpnmab.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię