Już jutro rozpoczynają się kolejne akcje „Kino bez prądu”, które tym razem zawitają do wschodniej Polski: 12 czerwca do Rzeszowa, 13 do Lublina, a 14 do Białegostoku! Są to kolejne wydarzenia edukacyjne w ramach ogólnopolskiej trasy i kampanii „Zadbaj o klimat”, której celem jest propagowanie codziennych postaw służących ochronie klimatu.

Kino bez prądu”, czyli to jednodniowy festyn ekologiczny, będzie można zobaczyć na rzeszowskim Rynku, lubelskim Placu Łokietka i placu przed Ratuszem w Białymstoku, w godzinach 9.00-14.00. O godz. 11.00, w każdym z miast, odbędzie się konferencja prasowa, na którą zapraszamy lokalne media!
 
Głównym elementem wydarzenia jest ekspozycja składająca się z systemu rowerów, na których jeździć będą dzieci i młodzież i tym samym wytwarzać prąd napędzający komputer i rzutnik, wyświetlający ekologiczny pokaz multimedialny. W czasie trwania festynu zaplanowano również 5 czterogodzinnych warsztatów, tj. Eko-Puzzle, Zbuduj ekologiczne miasto, Zbuduj swój wiatrak,  Warsztaty klimatyczne, czy Eko dom.
 
Projekt „Zadbaj o klimat”, w ramach którego organizowana jest akcja „Kino bezprądu”, jest dofinansowywany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Kino bez prądu – Warszawa 2012

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię