W ubiegły piątek, 6 marca br. Pruszków stał się prawdziwym ?Miastem z klimatem?. W ramach programu edukacyjnego ?Klimat dla Ziemi, ciepło dla Warszawy? realizowanego wspólnie przez Fundację Nasza Ziemia i firmę Vattenfall Heat Poland odbyło się spotkanie z uczniami i nauczycielami z pruszkowskich gimnazjów poświęcone zmianom klimatu.

Współorganizatorem wydarzenia był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa, a spotkanie odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury w Pruszkowie. W spotkaniu uczestniczyła ponad setka zainteresowanych tematyką ochrony klimatu gimnazjalistów.

Główną częścią spotkania był multimedialny wykład „Ziemia na rozdrożu, czyli globalne zmiany klimatu”, na podstawie którego uczniowie dowiedzieli się, czym są zmiany klimatu, jakie są ich konsekwencje oraz jak można im skutecznie przeciwdziałać. 

W przerwie wykładu otwarto kącik ekologiczny, który poprowadzili pracownicy Fundacji Nasza Ziemia. Można było otrzymać materiały na temat oszczędzania energii, obliczyć własną emisję dwutlenku węgla za pomocą Kalkulatora Emisji CO2 Fundacji Nasza Ziemia autorstwa Marcina Popkiewicza oraz sprawdzić się w ekotestach. Uczniowie mieli okazję wymienić zużyte baterie na nasiona wiosennych kwiatów oraz sadzonki krzewów dla szkół. Akcja wzbudziła spore zainteresowanie – udało się zebrać kilkanaście kilogramów baterii.

Źródło: Nasza Ziemia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię