Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, na których można było wykonać maskotkę ze starych skarpetek, doniczkę z kartonika po mleku albo świecznik z niepotrzebnego słoika, cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem uczestników Kłodawskiej Majówki, która odbyła się 20 maja br. na błoniach w Kłodawie.

Warsztaty były jednym z elementów ekologicznego stoiska, realizowanego w ramach kampanii edukacyjnej  Związku Celowego Gmin MG-6pn. „Śmieci zeruj: ograniczaj, segreguj!”. Ich celem jest pokazanie, że z odpadów, które powstają w naszych domach można zrobić nowe, użyteczne przedmioty. Dzięki temu nie tylko mniej odpadów trzeba będzie zagospodarować, ale także nie będzie potrzeby kupowania niektórych przedmiotów, jak np. doniczka czy świecznik, gdyż można je wykonać własnoręcznie z odpadów, które powstają w naszych domach.

Na stoisku można było także rozwiązać krzyżówkę, wziąć udział w quizie oraz pokolorować obrazek o tematyce odpadowej, za co uczestnicy otrzymywali drobne upominki. Ponadto do dyspozycji uczestników była gra wielkoformatowa poświęcona odpadom.   

Mieszkańcy, którzy mieli jakiekolwiek problemy z zagospodarowaniem odpadów, tego dnia mogli je rozwiązać, gdyż na stanowisku nie brakowało ekspertów, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

Kolejne stoisko ekologiczne pojawi się podczas Dzień Dziecka w Gminie Deszczno (Dzierżów, 3 czerwca), na które już dziś serdecznie zapraszamy!

Kampania, której realizację powierzono firmie Abrys Sp. z o. o., została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Jej celem jest podniesienie świadomości i wiedzy mieszkańców sześciu gmin wchodzących w skład Związku na temat gospodarowania odpadami komunalnymi, w tym prawidłowej ich segregacji oraz wskazanie sposobów na zmniejszenie ilości wytwarzanych odpadów, a także możliwości ponownego ich wykorzystywania.

GALERIA ZDJĘĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię