Klub Przyjaciół Ziemi ma stać się ekologiczną przestrzenią dla młodych łodzian. Już jutro kolejne spotkanie klubowiczów.

Z założenia, Klub Przyjaciół Ziemi ma stanowić otwarte miejsce spotkań dla młodzieży, którą choć trochę interesuje ochrona środowiska i projekty związane z nieformalną edukacją ekologiczną.  Członkowie klubu będą mogli włączyć się w organizację warsztatów i działań na terenie Łodzi oraz realizować własne pomysły na zdrowe podejście do życia.

Członkostwo w Klubie jest szansą zdobycia wiedzy i doświadczenia w dziedzinie projektów młodzieżowych i ekologicznych m.in. Dnia Ziemi (kwiecień 2009), przygotowania programu obozu w Bieszczadach, w którym wezmą udział członkowie Klubu Przyjaciół Ziemi z Polski i Włoch.

Klub będzie zbierał się od października br. do czerwca 2009, dwa razy w miesiącu. Pierwsze spotkanie odbyło w środę 15 października, godz. 17:30. Zagrano wtedy w grę ekologiczną oraz obejrzano prezentację Wolontariatu Europejskiego z Francji, Szwecji i Włoch. Kolejne spotkanie już jutro, w środę 29 października, godz. 18:00. Odbędzie się wtedy pokaz gotowania Stefana Poprawy ze Studium Shiatsu i Makrobiotyki, zdrowe gotowanie i degustacja eko-kuchni.

Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (FERSO) z Łodzi we współpracy z włoskim partnerem – organizacją Eurogems SA organizatorami Klubu Przyjaciół Ziemi. Miejsce spotkań: siedziba FERSO – Próchnika 1/109 (1 piętro) – róg Piotrkowskiej, Łódź.

Źródło: www.klubprzyjaciolziemi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię