Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej zaprasza do do udziału w trzeciej edycji konkursu na komiks o tematyce prośrodowiskowej „Przyroda Komiksowo – Promocja Integracji” adresowanego do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, w szczególności klas z oddziałami integracyjnymi.

Celem konkursu jest:  edukacja ekologiczna poprzez  komiks, promowanie postaw i zachowań prośrodowiskowych, proekologicznych. Promowanie integracji i współpracy uczniów pełno i niepełnosprawnej. Ułatwienie przyswajania  i zapamiętywania wiedzy z zakresu, przyrody, biologii poprzez wykorzystanie jej w  praktyce. Pobudzanie wyobraźni, kreatywności uczniów, ich wrażliwości na estetykę obrazu, kompozycję, konwencje malarskie i rysunkowe.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie komiksu o tematyce prośrodowiskowej. Komiks może zostać wykonany dowolną techniką artystyczną (malarstwo, rysunek, grafika, grafika komputerowa). W przypadku klas  integracyjnych praca konkursowa powinna zostać przygotowana przez zespół składający z uczniów pełno i niepełnosprawnych.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszenia należy przesłać do dnia 31 maja 2011 rok
u na adres: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, ul. Straganiarska 43/46, 80-837 Gdańsk.

 

 

Zilustruj temat konkursu: woda życia – życie w wodzie. / Fot. diko1967, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię