Krótkim wykładem Komisarza Dymskiego na temat niskiej emisji rozpoczął się EKO-PIKNIK w Radomsku organizowany przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej oraz Miejski Dom Kultury w Radomsku. Wydarzenie było elementem realizowanej przez PGK kampanii „Czyste powietrze dla Radomska”.

Piknik odbył się w niedzielę w Parku „Solidarności” w Radomsku. Oprócz wykładu na temat niskiej emisji świadomość mieszkańców na temat szkodliwości tego zjawiska była podnoszona podczas zabawy „Wkoło niskiej emisji”. Ci którzy, nie wiedzieli czym jest niska emisja i jakie są jej przyczyny mieli okazję się tego dowiedzieć nie tylko od obecnego podczas zabawy Komisarza Dymskiego, ale również podczas projekcji filmów edukacyjnych, co było również jednym z zadań realizowanych w ramach zabawy. Chętni mogli ułożyć również puzzle XXL w temacie segregacji odpadów. Zabawę „Wkoło niskiej emisji” przygotował Dział Edukacji Ekologicznej Abrys.

Podczas pikniku odbywało się również wiele innych atrakcji. Jacek Wodzisławski z Fundacji RECAL opowiedział o recyklingu puszek aluminiowych i zachęcał mieszkańców do próbowania swoich sił w strzelaniu goli do wielkiej, dmuchanej bramki, co jak przekonał się Komisarz Dymski wcale nie było łatwe. Mieszkańcy mogli skorzystać też z wielu innych atrakcji przygotowanych przez PGK, a także Nadleśnictwo Radomsko.

Atrakcją niewątpliwie był spektakl „Pinokio”, a także występ zespołu muzycznego Teddy Bear.

Kampanię „Czyste powietrze dla Radomska” stanowi cykl działań edukacyjnych podnoszących świadomość ekologiczną mieszkańców miasta Radomska w zakresie walki z zanieczyszczeniami powietrza oraz ich szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzi. Jest ona dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

GALERIA

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię