Dobiegła końca IX edycja akcji ekologicznej ?Komputery za tonery?.

Wygrała Szkoła Podstawowa z Lotynia, gdyż jej uczniowie zebrali aż 1221 pustych tonerów. Kolejne miejsca zajęły: Przedszkole Miejskie nr 8 z Chełmna oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka ze Smólnika.

Akcja „Komputery za tonery” jest organizowana od 2002 r. przez Portal Oświata. Idea akcji polega na zbiórce przez szkoły i placówki oświatowe zużytych tonerów. Organizator dostarcza specjalne kartony do składowania odpadów, które po napełnieniu szkoły przekazują do punktów recyklingu, gdzie tonery są skupowane lub utylizowane.

W IX edycji akcji ekologicznej „Komputery za tonery” uczestniczyło łącznie 191 szkół i placówek edukacyjnych, a uczestnicy akcji dostarczyli rekordową ilość pustych kartridży – 19726.

Aktywne uczestnictwo młodzieży daje nadzieję na to, że przyszłe pokolenia będą bardziej troszczyć się o środowisko. Ponadto dzięki zbiórkom pustych tonerów szkoły dostają w skupie od kilku do kilkunastu złotych. Przykładowo za 200 sztuk najdroższych odpadów kartridży można kupić nowoczesny komputer, kserokopiarkę lub inny sprzęt potrzebny w szkole.

Źródło: www.kzt.oswiata.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię