Decyzją Rady Powiatu Bełchatowskiego 31 grudnia 2008 roku Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Bełchatowie zakończyło swoją działalność.

Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska w Bełchatowie w ubiegłym roku dzieci i młodzież z okolic Bełchatowa wzięły udział w kilkunastu wyjazdach szkoleniowych.

RCEE  w Bełchatowie zorganizowało w sumie czternaście wyjazdów, których celem było poznawanie walorów przyrodniczych i form ochrony przyrody województwa łódzkiego,   podniesienie świadomości na temat środowiska, wzbogacenie doświadczeń w dziedzinie ekologii, kontynuowanie pozytywnego nastawienia do problemów ochrony przyrody, zainteresowanie uczestników światem roślin, ukazanie wielu korzyści płynących z obserwacji natury, a także możliwości czerpania z niej twórczych pomysłów.

Uczestnicy zajęć prowadzili zwiedzili m.in.  Spalarnię Odpadów EKO-ABC, Nadleśnictwo Bełchatów i Arboretum w Rogowie. Dzieci brały w konkursach ekologicznych i akcjach zbiórki surowców wtórnych, ponadto rozwijały swoje zainteresowania w kółkach ekologicznych.
 
Źródło: www.belachatow.bai.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię