Czy jedynym celem, dla którego krowa stąpa po pastwisku jest dawanie mleka? Otóż, nie! Natura dała krowie ?niezwykłą moc? – możliwość przetwarzania biomasy na biogaz. Ludzie szybko się zorientowali, że ten cud natury można odtworzyć i zaczęli budować biogazownie.

Organizatorzy konkursu zapraszają uczniów i studentów do przygotowania komiksu na temat związany z produkcją i wykorzystaniem biogazu rolniczego, czyli gazu powstającego z  surowców rolniczych, produktów ubocznych rolnictwa, płynnych lub stałych odchodów zwierzęcych, produktów ubocznych lub pozostałości przemysłu rolno-spożywczego lub biomasy leśnej w procesie fermentacji metanowej.

Szukaj inspiracji na stronie www.biogazowniawgminie.pl ? obejrzyj fotocasty, połuchaj radia.

Temat prac może luźno nawiązywać do tematu biogazowni czy hasła kampanii ?Zamień odpady na zysk – Biogazownia w twojej gminie?. Praca może być w formie krótkiej historii promującej biogaz rolniczy lub zawierać rozbudowany scenariusz, istotne jest by wzbudzała zainteresowanie odbiorców i nastawiała ich pozytywnie do  biogazowni rolniczych wykonanie komiksu/historyjki obrazkowej w dowolnej technice plastycznej lub graficznej także przy pomocy programów graficznych (dozwolone elementy animacji) (maks. objętości (3 kartki A4).

Konkurs ogłoszony jest w dwóch kategoriach wiekowych młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna oraz studenci. Przewidziane są atrakcyjne nagrody, I miejsca tablet Samsung Galaxy tab. II i III miejsca wydawnictwa multimedialne i książkowe oraz wyróżnienia.

Zgłoszenie prac powinno nastąpić do dnia 31 marca 2015 r.  Jury oceni prace  w kwietniu 2015 roku a wyniki Konkursu poznamy w czerwcu 2015 r. Rozdanie nagród nastąpi w Warszawie na uroczystej Konferencji kończącej projekt , podczas której zaprezentowane zostaną nagrodzone i wyróżnione prace.

Regulamin oraz informacje jak przygotować i zgłosić prace do Konkursu są na stronie www.biogazowniawgminie.pl

Konkurs jest realizowany przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. www.kape.gov.pl i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Więcej materiałów

biogazownie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię