Rozpoczął się konkurs „Szanuj energię, chroń klimat” organizowany przez Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE). Potrwa do końca 2010 roku. Celem konkursu jest zachęcanie do zdobywania wiedzy o potrzebie i możliwościach oszczędzania energii i paliw oraz nauka samooceny własnego oddziaływania na środowisko.

Konkurs polega na przeprowadzeniu lekcji z użyciem platformy e-szkoleniowej www.e-szkolenia.fewe.pl (Kategoria TOPTEN. Szkolenie pt. Efektywna energetycznie i przyjazna środowisku szkoła), a także na sporządzeniu i przesłaniu przez uczniów pracy zainspirowanej tematyką szkolenia e-learningowego. Temat konkursu zakłada wykonanie komiksu promującego lub przedstawiającego ochronę klimatu Ziemi poprzez zrównoważone użytkowanie energii.

Na zwycięzców konkursu w poszczególnych kategoriach czekają atrakcyjne inagrody, m.in. kolorowa drukarka laserowa, monitor komputerowy, aparat cyfrowy oraz ekologiczne gadżety. Szkołom, do których uczęszczać będą zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie, przyznane zostaną m.in. komputery przenośne oraz urządzenia do pomiaru i monitorowania zużycia energii. Konkurs kierowany jest do szkół z województwa śląskiego.

Termin zakończenia konkursu to 31 grudzień 2010, FEWE zapewnia wsparcie merytoryczne. Ponadto na stronach internetowych FEWE znajduje się szereg dodatkowych materiałów dotyczących zrównoważonego gospodarowania energią.

Konkurs jest organizowany w ramach projektu „Doskonalenie poziomu edukacji w samorządach terytorialnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią i ochrony klimatu Ziemi”, dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Konkurs jest również współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w ramach realizacji projektu „Konkurs ekologiczny z wykorzystaniem platformy e-learningowej”.

Źródło: Koalicja Klimatyczna

Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię