Trwa konkurs na scenariusz zajęć dla przedszkolaków pt. ?Przedszkolak oszczędza energię i chroni środowisko?. Konkurs jest organizowany w ramach projektu edukacyjnego pn. ?Dzieci pełne energii!?, wchodzącego w składu programu edukacyjnego pn. ?Biblioteka na miarę XXI wieku, czyli edukacja ekologiczna, ekonomiczna i energetyczna w bibliotece?.

Głównymi celami projektu „Dzieci pełne energii” są: wykształcenie poczucia odpowiedzialności za problemy środowiska, promowanie wiedzy o energii i środowiskuoraz pobudzenie wyobraźni i zainteresowania przedszkolaków poprzez prezentowanie im zagadnień związanych z energią i środowiskiem.

Organizatorem konkursu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie. Zadaniem uczestników jest stworzenie scenariusza zajęć pt. „Przedszkolak oszczędza energię i chroni środowisko”, który byłby przeznaczony dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Celem konkursu jest promowanie edukacji ekologicznej i energetycznej wśród dzieci, zachęcenie nauczycieli do przygotowywania własnych scenariuszy lekcji,  uatrakcyjnienie sposobu prezentacji wiedzy w przedszkolach, popularyzowanie edukacji z wykorzystaniem zabawy oraz  podniesienie świadomości społecznej dotyczącej znaczenia edukacji wśród dzieci.

Uczestnikami konkursu mogą być nauczyciele przedszkoli publicznych i niepublicznych.

Uczestnicy konkursu mogą nadsyłać prace konkursowe wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym. Lista laureatów zostanie ogłoszona do 30 kwietnia br. na stronie www.biblioteka.jaw.pl.

Osoby chcące wziąć udział w konkursie zobowiązane są do przesłania prac do 30 marca br. na adres Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie,  Rynek Główny 17,  43-600 Jaworzno z dopiskiem „Dzieci pełne energii!”.

Scenariusze powinny być oryginalne i w interesujący sposób zapoznawać dzieci z możliwościami ochrony środowiska naturalnego poprzez oszczędne i racjonalne gospodarowanie energią. Poszanowanie energii powinno wywoływać u dzieci skojarzenia związane z  czystą energią, zrównoważonym rozwojem, ochroną klimatu, niską emisją czy terenami stanowiącymi rezerwaty przyrody.

Źródło: www.biblioteka.jaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię