Zaproszenie do udziału w Programie Charytatywno ? Ekologicznym
? Zakretki.info ? Pomagamy nie tylko przyrodzie?? Fundacji Bez Tajemnic.

Na początku 2012r. wolontariusze Programu charytatywno-ekologicznego „Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…” podjęli decyzję o utworzeniu Fundacji, by móc efektywniej pomagać. 14.02.2012r. Fundacja Bez Tajemnic została wpisana do KRS, a jej statutowym działaniem stał się Program Charytatywno–Ekologiczny „Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…”. Jest to największy, ogólnopolski, spontaniczny Program zapoczątkowany przez studentów Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Polega on na zbieraniu wszystkich plastikowych zakrętek z naszego środowiska. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonta niepełnosprawnych dzieci założone w Fundacji Bez Tajemnic.

Pieniądze uzyskane w naszym Programie w 100% przeznaczane są wyłącznie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.
W imieniu potrzebujących zwracamy się do Państwa z prośbą o zaangażowanie w nasz Program poprzez zbiórkę zakrętek. Poszukujemy również sponsorów, patronów, partnerów – którzy aktywnie pomogą nam w prowadzeniu tej ważnej inicjatywy.
Dwa lata temu poszerzyliśmy nasze działania o zbieranie zużytych tuszy i tonerów. Więcej informacji o zbiórce tuszy i tonerów odnajdą Państwo na stronie www.tuszeitonery.info lub uzyskają Państwo kontaktując się bezpośrednio z Koordynatorem działu „Tusze i Tonery” p. Renatą Cichoń: [email protected]; tel. 600 265 705
Nasi wolontariusze w całej Polsce pracują nieodpłatnie w ramach swojego wolnego czasu. Naszą stronę internetową odwiedza kilkanaście tysięcy osób miesięcznie. Posiadamy swoich koordynatorów na terenie całej Polski. Ciągle rozwijamy nasz Program i wzbogacamy go o nowe inicjatywy. W chwili obecnej jesteśmy największym (obecnym w kilkudziesięciu miastach) i najdłużej działającym nieprzerwanie (od prawie 5lat) Programem zbierania zakrętek. Nasz Program wzbogacają twarze osób z całej Polski poświęcając swój wolny czas, okazując dobre serce i chęć niesienia pomocy.

Naszą akcję popierają m.in.:
– Pan Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego,
– Pan Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa,
– Pani Alicja Janosz,

Głównym celem naszego Programu jest bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego.
Trzymając się głównej idei Programu „Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, pomogliśmy już: Wojciechowi Urbanikowi; Grzegorzowi Magierze; Wojciechowi Idziakowi; Zuzannie Ddukarskiej; Rafałowi Owczarek; Paulince Wójcik; Mateuszowi Drozdowskiemu; Marcie Janiszewskiej poprzez finansowanie sprzętu rehabilitacyjnego oraz odzyskaliśmy około 180 000 kg plastikowego surowca wtórnego. W kolejce po sprzęt rehabilitacyjny czeka kolejna dwunastka dzieciaczków.
Dzięki Państwa zaangażowaniu będziemy mogli pomóc jeszcze większej liczbie dzieciaków.

Oficjalna strona Programu „Zakrętki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie…” znajduje się pod adresem www.zakretki.info Na podanej stronie internetowej w zakładce Dokumenty znajduje się Formularz zgłoszenia do Programu, plakat oraz inne niezbędne pliki do pobrania.
Nasza Fundacja stale przyjmuje nowych podopiecznych, oraz posiada aktualną Zgodę na prowadzenie zbiórki publicznej wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać kontaktując się z nami:
Michał Żukrowski [email protected] Tel.: 505 638 476
Damian Domański [email protected] Tel.: 509 404 519

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię