Noc Muzeów to jest jedno z największych kulturalnych wydarzeń miasta, które cieszy się ogromną popularnością (w szczególności osób młodych) oraz generujące wielką ilość śmieci, często tych które mogą być ponownie wykorzystane.

W Noc Muzeów z 15 na 16 maja zostanie rozdanych kilkanaście tysięcy soków w kartonikach z wizerunkiem Chopina. Kartoniki zostaną pozbierane, a ci, którzy pomogą, dostaną nasionka wiosennych kwiatków. W kluczowych miejscach Warszawy będą ustawiane pojemniki przeznaczone na zbiórkę opakowań kartonowych.  Osoby (przeszkolone) rozdające w muzeach soki będą informować o „kulturalnym” traktowaniu śmieci i wrzucaniu pustych kartonów do przeznaczonych kontenerów.

Osoby otrzymujące soki otrzymają mapki z lokalizacjami pojemników oraz nalepkę "Kultura to Natura" . Pierwsze 2000 osób, które przyniosą puste opakowania (kartoniki po sokach), otrzyma drobną naturalną nagrodę: saszetkę z nasionami wiosennych kwiatów.
 
Organizatorami  projektu są: Fundacja EkoRozwoju oraz Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ Partnerzy to: Program „Rekarton”, MPO Warszawa, Urząd m.st. Warszawy.

Źródło: Zielona Brama, www.eko.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię