Wczoraj w Zgierzu odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursach, organizowanych przez miasto Zgierz wspólnie z firmą ENGIE w ramach projektu „Zgierz – naturalnie oszczędzaMY energię”. Wydarzenie miało miejsce podczas imprezy pn. „Wszystko na zdrowie – Zgierz miastem zdrowego stylu życia. 

Zadaniem dzieci było przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej technice, obrazującej w jaki sposób można oszczędzać energię w przedszkolu. Dzieci wskazywały zarówno na potrzebę gaszenia świateł w nieużywanych pomieszczeniach, ocieplenie budynków i uszczelnienie okien, jak i montaż baterii słonecznych czy też wiatraków.W konkursie wyróżniono 13 prac.

Laureaci konkursu:

1. Maja Stopczyk, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

2. Maja Choma, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

3. Maciej Piotrowski, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

4. Aleksander Wołujewicz, Przedszkole nr 6 w Zgierzu

5. Sebastian Kujawa, Przedszkole  nr 6 w Zgierzu

6. Jessica Balcerzak, Przedszkole nr 10 w Zgierzu

7. Szymon Jóźwiak, Przedszkole nr 8 w Zgierzu

8. Lidia Piestrzyńska, Przedszkole nr 8 w Zgierzu

9. Natalia Chiluta, Przedszkole nr 10 w Zgierzu

10. Maksymilian Jóźwiak, Przedszkole nr 7 w Zgierzu

11. Michalina Roszewska, Przedszkole nr 13 w Zgierzu

12. Weronika Urbanek, Przedszkole nr 13 w Zgierzu

13.  Alicja Zalasa, Przedszkole nr 2 w Zgierzu

Nagrodzono także prace dwóch gimnazjalistek, które przygotowały logotyp akcji edukacyjnej pn. ?Zgierz ? naturalnie oszczędzaMY energię?. Zwyciężyły prace Martyny Garus z Gimnazjum nr 3 w Zgierzu oraz Julii Mysłowskiej z Gimnazjum nr 1.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody (ładowarki solarne lub zabawki solarne) z rąk prezydenta Miasta Zgierza – Przemysława Staniszewskiego oraz prezesa firmy ENGIE – Macieja Kopańskiego.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostały także zaproszone do odwiedzenia stoiska firmy ENGIE, na którym można było wziąć udział w warsztatach malowania toreb, zrobić swój własny breloczek do kluczy bądź zakładkę do książki, a także wziąć udział w ekologicznym kole fortuny. Tam też wręczano dyplomy i upominki wszystkim uczestnikom konkursu.

GALERIA ZDJĘĆ

Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię