Nauczycieli, studentów pedagogiki i inne osoby zajmujące się edukacją ekologiczną zachęcamy do włączenia się w realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej ?Misja-emisja? i do udziału w ogólnopolskim konkursie ?Lekcja o niskiej emisji?, mającym na celu popularyzację zagadnień dotyczących niskiej emisji.

Przedmiotem konkursu są autorskie, niezgłaszane do żadnych konkursów scenariusze lekcji, poświęcone zagadnieniu niskiej emisji. W celu zwiększenia szansy na wygraną każdy uczestnik może zgłosić się do konkursu wielokrotnie, przy czym za każdym razem zgłoszenie jest równoznaczne z przesłaniem autorskiego scenariusza lekcji. Zgłoszenie należy przesłać do 30 września 2014 r. na adres: [email protected] lub poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.misja-emisja.pl.

Przestarzałe i niesprawne urządzenia grzewcze, spalanie w piecach odpadów (pociętych opon, kubeczków po jogurtach, worków foliowych itp.) oraz niskiej jakości węgla, a także nieodpowiedni stan techniczny instalacji kotłowych mogą być przyczyną groźnych chorób.

Z uwagi na niewielką wysokość kominów (do ok. 30 m) stosowanych w mieszkalnictwie, emisja szkodliwych substancji powoduje, przede wszystkim na obszarach gęsto zaludnionych, wysokie stężenie zanieczyszczeń w powietrzu. Zjawisko to, nazywane niską emisją, jest przyczyną wielu chorób układu oddechowego, niewydolności układu krążenia, uszkodzeń wątroby, alergii oraz nowotworów. W ekstremalnych warunkach może powodować nawet śmierć.

Społeczeństwo wciąż ma niewielką świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą niska emisja, dlatego niezbędne jest podejmowanie inicjatyw edukacyjnych i informacyjnych w tym zakresie.W związku z tym zachęcamy nauczycieli i studentów pedagogiki do włączenia się w realizację kampanii informacyjno-edukacyjnej ?Misja-emisja? i do udziału w ogólnopolskim konkursie ?Lekcja o niskiej emisji?, mającym na celu popularyzację zagadnień dotyczących niskiej emisji.

Przedmiotem konkursu są autorskie, niezgłaszane do żadnych konkursów scenariusze lekcji, poświęcone zagadnieniu niskiej emisji. W celu zwiększenia szansy na wygraną każdy uczestnik może zgłosić się do konkursu wielokrotnie, przy czym za każdym razem zgłoszenie jest równoznaczne z przesłaniem autorskiego scenariusza lekcji.

Konkurs jest elementem kampanii pt.  ?Misja-emisja? będzie realizowana od stycznia do grudnia 2014 r. i zostanie dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej na: www.misja-emisja.pl

Dodatkowych informacji dotyczących konkursu udzieli:
Emilia Seweryn / [email protected]
tel. (61) 655 81 34 / faks (61) 655 81 01

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię