Jakiej Europy potrzebujemy, jakiej Europy chcemy w XXI wieku? Jak skutecznie zapobiec zmianom klimatycznym? W jaki sposób zminimalizować gospodarcze i społeczne skutki globalizacji? O tym między innymi będzie debatować Letni Uniwersytet Zielony, w dniach 28-31 sierpnia br. na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Do poszukiwania odpowiedzi organizatorzy zaprosili znanych polityków, światowej sławy intelektualistów, przedstawicieli ruchów społecznych, dziennikarzy, pisarzy i artystów. Wśród gości będą m.in.: Joseph Stiglitz, Claus Leggewie, Maciej Nowicki, Daniel Cohn-Bendit, Wangari Maathai, Dorota Masłowska, Adam Krzemiński, Herta Müller i wiele innych osób. 

Letni Uniwersytet Zielony to seria debat, warsztatów, spotkań w większym i mniejszym gronie. Międzynarodowe rynki finansowe, fair trade, strategie przezwyciężania międzynarodowych kryzysów, walka z terroryzmem a prawa człowieka, polityka integracyjna wobec migrantów, Europa socjalna i solidarna, własność intelektualna i wolne oprogramowania, kulturowa różnorodność, prawa człowieka i przeciwdziałanie dyskryminacji, bezpieczeństwo energetyczne w Europie – to tylko niektóre z tematów. Ale Letni Uniwersytet Zielony to także szereg innych atrakcji: spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, turniej piłki nożnej i siatkowej, spotkania z literatami, intelektualistami i pokazy filmów.

Letni Uniwersytet Zielony organizowany jest przez Grupę Zielonych/ Wolny Sojusz Europejski w Parlamencie Europejskim, Europejską Partią Zielonych wspólnie z partią Zieloni 2004 i Bündnis 90/Die Grünen. 
  
Udział w Letnim Uniwersytecie jest płatny. Rejestracja on-line oraz informacje praktyczne dla uczestników na stronie: www.green-summer-university.eu 
Kontakt: e-mail: [email protected]  

Łukasz Goniak, Zieloni 2004
tel. +48 503 846 381
Aleksandra Kretkowska, Zieloni 2004
tel. + 48 694 917 069

Źródło: www.ekospotkania.republika.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię