Co piąty Polak nie oszczędza wody, a wśród osób marnujących żywność są absolwenci szkół wyższych, z dobrą sytuacją materialna?. Jakich wyborów dokonywać, żeby nasze życie było świadome i ekologiczne? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć w bezpłatnej aplikacji ?Live Green? ? pierwszym, polskim mobilnym przewodniku po ekologii przygotowanym z inicjatywy Green Cross Poland.

Innowacyjna aplikacja „Live Green” podpowiada i przekazuje informacje o tym, jak żyć w zgodzie ze środowiskiem. W ramach kampanii społecznej Green Cross Poland użytkownicy smartfonów mogą poznać znaczenie 170 znaków ekologicznych i informacyjnych obecnych m.in.: na opakowaniach kosmetyków, produktach spożywczych oraz ubraniach czy sprzęcie elektronicznym. W aplikacji znajdą się również porady ekologiczne oraz zbiór specjalnie stworzonych historii, nagranych przez: Katarzynę Bujakiewicz, Reni Jusis, Michała Piróga, Kingę Rusin, Agnieszkę Szulim.

Znaki można odczytać po pobraniu i uruchomieniu aplikacji, a następnie skierowaniu telefonu lub tabletu na wybrane oznaczenie i zeskanowaniu obiektu. Pobrany obraz jest wysyłany do serwerów, gdzie jest przetwarzany i odnajdywany w zasobach bazy danych. Do użytkownika wraca wynik w postaci identyfikatora i na tej podstawie w aplikacji wyświetla się informacje o danym znaku. Ponadto użytkownik aplikacji ma dostęp do opisu ponad 170 oznaczeń z poziomu katalogu znaków.

Innym elementem zawartym w aplikacji jest zbiór 20 opowiadań o tematyce ekologicznej. Historie powstały specjalnie na potrzeby kampanii Green Cross Poland. W ich nagraniu wzięły udział polskie gwiazdy, którym bliska jest ekologia.  Aplikacja „Live Green” zawiera także zestaw ponad 150 porad ekologicznych, które będą podpowiadały, jak dbać mądrze o środowisko, na co zwracać uwagę kupując kosmetyki, jak ekologiczne jeździć samochodem, dlaczego skręcać kaloryfery i zamykać okna przed wyjściem z mieszkania?

Green Cross Poland (GCPL) jest polskim oddziałem międzynarodowej organizacji Zielonego Krzyża (Green Cross International), trzeciej co do wielkości pozarządowej organizacji ekologicznej non-profit na świecie. Swoją działalność w Polsce rozpoczęła w lutym 2010 roku, realizując od tego czasu liczne projekty, których celem jest wypracowywanie nowych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię