Healthy lifestyle concept - vegetable bike

Ekologiczna żywność oraz trendy zdrowego stylu życia to tematy przewodnie odbywających się w Łodzi (12-14 października) XI Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. W wydarzeniu, odbywającym się w Hali Expo-Łódź udział zapowiedziało ponad 350 wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. 

To jedno z największych w Polsce wydarzeń branży BIO oraz niepowtarzalna okazja do poznania nowych i wyjątkowych marek. Nie można przegapić szansy zapoznania się z ofertą firm, tworzących produkty dzięki inspiracjom czerpanym z natury, z wykorzystaniem naturalnych składników – często niszowych, niedostępnych na co dzień w sklepach sieciowych.

Wśród wystawców obecni są producenci, przetwórcy, dystrybutorzy, hurtownicy różnorodnych produktów ekologicznych i naturalnych. Jest to zatem wspaniała możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych zarówno z firmami dobrze rozpoznawalnymi na polskim rynku ekologicznym, jak i z przedsiębiorcami dopiero debiutującymi ze swoją ofertą.

Miłośnicy zdrowego stylu życia mają niepowtarzalną okazję spotkać się z producentami, osobami, które z pasją i  szacunkiem do natury wytwarzają zdrowe i smaczne jedzenie oraz wyroby kosmetyczne, które każdego dnia stosujemy. Z całą pewnością w tym roku nie zabraknie tradycyjnych specjałów ze wszystkich zakątków Polski, produktów z regionu łódzkiego oraz różnorodnej oferty organicznych wyrobów najwyższej jakości z kraju i z zagranicy.

Tegoroczną nowością jest Kongres Ekobranży, który ma na celu wymianę doświadczeń uczestników oraz poruszenie zagadnień związanych z rozwojem sklepów specjalistycznych na rynku polskim. Wydarzenie jest skierowane do producentów, dystrybutorów oraz detalistów produktów ekologicznych. Po raz kolejny odbędzie się z kolei Forum Alergii, którego hasłem przewodnim jest ?UNIKAJ TOKSYN!?. W jego ramach eksperci (dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska oraz prof. dr hab. Cezary Pałczyński) spróbują odpowiedzieć m. in. na pytania czy aluminium szkodzi,  w czym bezpiecznie prać,  czy bać się pasty z fluorem oraz skąd się bierze Hashimoto? 

Nie zabraknie znanego już cyklu spotkań dla właścicieli i pracowników sklepów
z ekoproduktami, dla restauratorów i pracowników gastronomii – BIObiznes Forum. Uczestnicy uzyskają praktyczną wiedzę i porady w zakresie certyfikacji produktów, poznają doświadczenia restauracji stawiających na ekologiczny rozwój oraz pochylą się nad współczesnymi wyzwaniami i problemami związanymi z rozwojem sklepów specjalistycznych.

Honorowym Patronem Targów są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Więcej informacji: www.naturafood.pl  oraz www.beeco.com.pl 

Fot: Depositphotos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię