Trzy łódzkie szkoły podstawowe: nr 36, 81 i 175 zyskały nowe oświetlenie. Wszystko dzięki światowej inicjatywie Philips, której celem jest poprawa warunków nauki dzięki wymianie oświetlenia w szkołach na całym świecie.

Co łączy brazylijskie Sao Paulo, indyjskie Bengalore, pakistańskie Karaczi z Łodzią?  W każdym z tych miast Philips ufundował wymianę oświetlenia w szkołach, zastępując wysłużony sprzęt nowoczesnymi i energooszczędnymi oprawami oraz świetlówkami. Jak dotąd, akcja objęła ponad 660 szkół z 38 krajów na wszystkich kontynentach, w tym 16 szkół w Polsce.

Szkoły biorące udział w programie wymagają znaczących zmian w oświetleniu klas, korytarzy, szatni czy sal gimnastycznych. Stosowane w nich dotychczas rozwiązania często pochodzą z lat 80. zeszłego wieku. „Naszym celem jest poprawa warunków nauki dzieci oraz pracy nauczycieli  i wychowawców”, mówi Krzysztof Kouyoumdjian z Philips, koordynujący akcję w Polsce. „Badania dowodzą, że dobra jakość oświetlenia w klasach poprawia koncentrację oraz wyniki w nauce. Mamy również nadzieję, że dzięki zainstalowaniu energooszczędnych źródeł światła nasza inicjatywa przyniesie szkołom wymierne oszczędności w postaci mniejszych kosztów za energię elektryczną”.

Częścią inicjatywy były także lekcje poświęcone zagadnieniom energii odnawialnej, ekologii i zdrowego trybu życia oraz konkurs rysunkowy, w którym pracownicy Centrum Zakupowego Philips w Łodzi wybrali i nagrodzili najlepsze prace.

W pierwszej edycji programu bierze udział 16 szkół z całej Polski. Oprócz Łodzi, nowe oświetlenie zyska w sumie kilka tysięcy uczniów z Bielska-Białej, Pabianic, Kętrzyna, Trzcianki, Grudziądza i Bełchatowa. Akcja obejmuje również szkoły z niewielkich gmin, jak Gąsawa (woj. wielkopolskie), Korsze czy Biedaszki (województwo warmińsko-mazurskie).

Akcja Philips Lighting będzie kontynuowana, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy planujemy wymienić oświetlenie w kilkudziesięciu kolejnych szkołach z całego kraju – mówi Krzysztof Kouyoumdjian.
 

Częścią inicjatywy były także lekcje poświęcone zagadnieniom energii odnawialnej, ekologii i zdrowego trybu życia. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię