Na Śląsku został rozstrzygnięty konkurs Mali Ekolodzy. W akcji, która towarzyszy Kolorowym Emocjom mogły wziąć udział przedszkola, szkoły i gimnazja, a w rywalizacji indywidualnej wszystkie dzieci w wieku do 13 lat.

Za Najbardziej Świadomą Ekologicznie Szkołę w regionie, Komisja Konkursowa uznała Szkołę Podstawową nr 22 w Zabrzu, której uczniowie i nauczyciele brali udział w wielu ogólnopolskich akcjach – m.in. zbiórce baterii i surowców wtórnych, czy też konkursach plastycznych. Ponadto podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi, przez cały dzień w szkole odbywały się przedstawienia i gry o tematyce ekologicznej. Należy podkreślić, że w tej placówce cała kadra pedagogiczna stara się łączyć swoje przedmioty z nauką ekologii – nie tylko nauczyciele przyrody i biologii.

Tytuł Najbardziej Świadomego Ekologicznie Przedszkola został przyznany Przedszkolu Miejskiemu nr 5 „Tęcza” w Gliwicach. Jego wychowankowie już od kilkunastu lat organizują Korowód Ekologiczny, do którego przygotowania trwają cały rok. W dniu pochodu wszystkie dzieci przebierają się w przygotowane wcześniej stroje, sięgają po własnoręcznie wykonane instrumenty i tak przygotowane przechodzą ulicami Gliwic, promując ekologię.

Zaszczytne miano Najbardziej Świadomego Ekologicznie Dziecka przypadł najmłodszemu uczestnikowi naszej akcji – czteroletniemu Maciejowi Hamerla, który ujawnił swój talent plastyczny. Do pracy konkursowej Maćka, noszącej tytuł „Szczęśliwy delfin w czystej wodzie", dołączony był wierszyk, który młody artysta napisał wspólnie z mamą.

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowy dyplom oraz drzewko, które będą mogli zasadzić w swoim otoczeniu.

 

Najbardziej Świadomym Ekologicznie Dzieckiem okazał się najmłodszy uczestnik akcji – czteroletni Maciej Hamerla. / Fot. InplusPR

Nagrodę odbierają przedstawiciele Najbardziej Świadomej Ekologicznie Szkoły. / Fot. InplusPR

Laureaci konkursu Mali Ekolodzy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz dąb czerwony do zasadzenia w swoim otoczeniu. / Fot. InplusPR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię