Hipster hiker tourist yellow backpack and map europe on background green grass nature in mountain, blurred panoramic landscape, traveler relax holiday concept, view planning wayroad in trip vacation

Województwo Małopolskie zainicjowało działania informacyjno-promocyjne w zakresie ekoturystyki. Realizowana pn. „Małopolska w rytmie eko” kampania ma na celu upowszechnianie idei podróżowania w zgodzie poszanowaniem przyrody  i naturalnego krajobrazu, kultury i historii regionu. 

Małopolska poza głównymi szlakami turystycznymi i popularnymi atrakcjami ma bardzo wiele do zaoferowania odwiedzającym ją turystom. Urokliwe krajobrazy, klimatyczne miasteczka, parki narodowe i krajobrazowe, unikalne rezerwaty przyrody, gęsta sieć tras rowerowych, liczne ścieżki, którymi wśród śpiewu ptaków i szumu wiatru można dotrzeć w miejsca zupełnie nieznane, zachęcają do aktywnego zwiedzania regionu.

Podróżować w rytmie eko, czyli jak?

 • Poszukując pięknych krajobrazów i miejsc o wyjątkowych walorach przyrodniczych
  i krajoznawczych z dala od zatłoczonych szlaków?
 • Szanując przyrodę i miejscową kulturę?
 • Poznając historię odwiedzanych miejsc, ich tradycję i lokalne zwyczaje?
 • Tam gdzie to możliwe wybierając ekologiczne środki transportu ? pociąg, rower, kajak i własne nogi?
 • Nocując w kameralnych miejscach z klimatem?
 • Smakując miejscowych przysmaków?
 • Nawiązując nowe znajomości i przyjaźnie!

Dlaczego warto podróżować w rytmie eko?

 • Podróże w duchu ekoturystyki są bezpieczna dla nas samych i środowiska naturalnego, pozwalają zachować walory przyrodnicze i kulturowe regionu?
 • Przemieszczanie się w małych grupach, w gronie rodziny i najbliższych przyjaciół po mało uczęszczanych trasach turystycznych sprawi, że z pewnością poczujemy się bezpieczni, szczególnie w czasie pandemii?
 • Kameralne i niespieszne odkrywanie nieznanych miejsc pozwala zaspokoić ciekawość prawdziwego podróżnika?
 • Ekopodróże wyciszają umysł i ładują akumulatory pozytywną energia prosto z natury!

Planując wycieczki po regionie warto sięgnąć do Ekoprzewodników po 5 subregionach Małopolski (dostępnych na stronie visitmalopolska.pl w zakładce ?Wypoczywaj w rytmie eko?), autorstwa Dominiki Zaręby ? ekspertki w dziedzinie ekoturystyki. Zaspokoją one ciekawość każdego miłośnika świadomego i kameralnego podróżowania i pokierują do miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Dzięki nim zaplanowanie aktywnego weekendu lub wakacyjnej wyprawy po Małopolsce w rytmie eko, będzie niezwykle proste, a każdy dzień w drodze stanie się fascynującym doświadczeniem.

 Czytaj więcej:

Inspiracji i aktualnych informacji o ekopodróżach po Małopolsce szukaj  tu:  www.visitmalopolska.pl

FB Odkryj Małopolskę

FB Lubię Małopolskę

Fot. Depositphotos/Savenkomasha.gmail.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię