Szkoła Leśna na Barbarce, Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia, Związek Polskich Artystów Plastyków, Polska Sztuka Użytkowa (ZPAP PSU) oraz Towarzystwo Miast Partnerskich zapraszają na wernisaż wystawy poplenerowej III Toruńskiego Międzynarodowego Pleneru Malarskiego „Malownicza Barbarka” 2011.

Wystawa zostanie otwarta 29 października 2011 r., godz. 18.00 w Dworze Mieszczańskim w Toruniu. Plener malarski oraz wystawa współfinansowane są ze środków Urzędu Miasta Torunia.

Plener to swoista konfrontacja postaw twórczych, wymiana poglądów, rozmów o kondycji współczesnej sztuki i edukacji. Tradycją plenerów stały się spotkania z adeptami sztuk plastycznych, którzy pod opieką profesjonalnych artystów tworzyć będą malarstwo inspirowane fantastyczną przyrodą Barbarki. Plener rozpoczął się 18 lipca 2011 roku i trwał do 28 lipca. Plenerowi jak co roku towarzyszyły  warsztaty malarskie skierowane do mieszkańców Torunia, które odbyły się 24 lipca (niedziela) w godzinach od 14.00 do 17.00 w Osadzie  Leśnej na Barbarka.

Więcej na temat III Toruński Międzynarodowy Plener Malarski „Malownicza Barbarka”

Organizatorami pleneru była Szkoła Leśna na Barbarce i Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne TILIA oraz Związek Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. 

W plenerze wzięło udział 14 artystów:
Ewa Pankiewicz / Polska
Barbel Lenz   / Niemcy
Iwona Ostrowska / Polska
Ola Butt / Anglia
Lidia Pawelczak / Polska
Maria Bieńkowska – Kopczyńska / Polska
Małgorzata Wojnowska – Sobecka / Polska
Rogier Janssen / Holandia
Ireneusz Szczęch / Polska
Andrzej Owczarek / Polska
Jura Makarenko / Białoruś
Rytis Konstantynavicius / Litwa
Edward Gałustow / Białoruś
Dariusz Przewięźlikowski / Polska – komisarz pleneru.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię