Top view of wooden office desktop with blank smartphone, coffee cup, supplies and creative business icon sketches

Przedszkolaki z przedszkola „Mali Przyrodnicy” z Poznania w nietypowy sposób postanowiły przywitać wiosnę. Jako że nieobca jest im przyroda i tematy z nią związane, dzieci witały wiosnę biorąc udział w warsztatach „Chemia z przyrodą”. 

W ramach zajęć były prezentowane doświadczenia przyrodnicze z wykorzystaniem owoców i warzyw (baterie ekologiczne) oraz składników obecnych w każdym domu (soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń, ocet, olej, barwniki). – Są to warsztaty budzące zaciekawienie, eksperymenty z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki , znajdujące się w każdym z domów, m.in. sodę oczyszczoną, ocet  czy też płyn do naczyń, powstawały zjawiska takie jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan – podkreśliła Małgorzata Masłowska-Bandosz z firmy ABRYS, która prowadziła zajęcia.

Dużym zaskoczeniem dla dzieci było także tworzenie baterii z owoców i warzyw. Każdy chciał uczestniczyć w realizacji eksperymentów, które tak naprawdę można przeprowadzić w każdym domu. – Mam nadzieję, że zaszczepiliśmy w ten sposób w dzieciach chęć dogłębnego poznawania przyrody i… jak na Małych Przyrodników przystało – poznawania przez doświadczanie – dodała M.Masłowska-Bandosz.

Fot. Archiwum ABRYS
Fot. Archiwum ABRYS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię