W ramach tegorocznych targów WODOCIĄGI Aquanet i Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują dwudniową międzynarodową konferencję Waterworks Forum.

Pierwszy dzień poświęcony będzie tematyce związanej z inwestycjami w branży wodno-kanalizacyjnej i pozyskiwaniem źródeł na ich finansowanie.

Tegoroczne Waterworks Forum ma na celu z jednej strony wskazać na szanse wyboru optymalnych i dostępnych źródeł finansowania inwestycji w okresie wzmożonego zapotrzebowania na te środki i pomóc określić poziom wiarygodności kredytowej przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Z drugiej strony spotkanie zaakcentuje wpływ kosztownych inwestycji na rating przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce oraz wskaże na podobieństwa i różnice firm tego sektora z Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej.

Drugi dzień konferencji dotyczył będzie tworzenia taryf strefowych. Szczegółowo omówiony zostanie problem strefowania taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Tematyka ta zaprezentowana zostanie przede wszystkim na podstawie rzeczywistych doświadczeń  dużych polskich przedsiębiorstw wodociągowych (Warszawa, Kraków, Bielsko-Biała, Poznań), a także uzupełniona o fachową wiedzę praktyczną nie potrzebującego rekomendacji Grzegorza Gałabudy oraz specjalistki z zakresu prawa antymonopolowego Mec. Agnieszki Stefanowicz-Barańskiej – Partnera w Kancelarii Salans.

Waterworks Forum odbędzie się 27.04.2010 w godz. 10:00-11:30 (Pawilon 14b sala II) oraz 28.04 w godz. 09:30-14:00 (Hol Wschodni, Sala Zielona) w ramach targów WODOCIĄGI na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi WODOCIĄGI odbędą się w dniach 26-29 kwietnia 2010. W tym samym terminie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się targi INSTALACJE oraz pierwsza edycja targów KOMINKI.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię