Już po raz drugi Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza wszystkie dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe na wspólne obchody Światowego Dnia Lasu, który tradycyjnie wypada w pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca br. Tym wydarzeniem organizatorzy chcą przypomnieć, że także człowiek, który bezpośrednio przyczynia się do tego, że każdej minuty 21 ha lasów tropikalnych ulega zniszczeniu, również jest od lasu zależny?

W programie obchodów, podobnie jak w roku ubiegłym, znajdą się m.in. wspólne sadzenie drzewek, projekcje filmów, wykłady oraz warsztaty terenowe prowadzone przez zaproszonych gości, w tym leśników z Nadleśnictwa Katowice.

Ogłoszony został również specjalny konkurs plastyczny pt. „W bajkowym lesie…”, przeznaczony dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa śląskiego. Spośród nadesłanych prac wybrane zostaną najciekawsze, które zaprezentowane zostaną w formie wystawy na terenie śląskiego zoo.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są tutaj, natomiast ramowy program imprezy znajduje się tutaj.

 

Człowiek, który bezpośrednio przyczynia się do tego, że każdej minuty 21 ha lasów tropikalnych ulega zniszczeniu, również jest od lasu zależny. / Fot. Krappweis, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię