Realizujesz ciekawe projekty edukacyjne dotyczące zagospodarowania odpadów? Chcesz pochwalić się swoimi pomysłami i efektami w tym zakresie? Jeśli tak, to weź udział w Konkursie o Puchar Recyklingu!

Konkurs o Puchar Recyklingu to przedsięwzięcie, które od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Swój udział zgłaszać mogą m.in. urzędy gmin i starostwa powiatowe, związki i porozumienia międzygminne, zakłady gospodarki komunalnej, sortownie, RIPOKi, szkoły, organizacje ekologiczne, parki narodowe i krajobrazowe, a także centra edukacji ekologicznej.

W kategorii ?Edukacja Recyklingowa? ocenie podlegają działania edukacyjne prowadzone w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, w tym m.in. ich jakość, oryginalność, różnorodność form pracy, kaskadowość czy też innowacyjność.

Konkurs o Puchar Recyklingu to nie tylko rywalizacja między podmiotami wykazujących efekty prowadzonych przez siebie działań edukacyjnych i selektywnej zbiórki, ale także okazja do spotkań, merytorycznych dyskusji oraz wymiany doświadczeń, dotyczących gospodarki odpadami i recyklingu w Polsce. ? W Konkursie wyłaniane są podmioty prowadzące nie tylko najskuteczniejszą selektywną zbiórkę odpadów u źródła, a także szeroką edukację ekologiczną. Jest to Konkurs wyjątkowy, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które wyróżniają się swoją działalnością, ma również olbrzymi walor edukacyjny. W ramach zeszłorocznej edycji zorganizowano m.in. spotkania, debaty branżowe, konferencje, konkursy edukacyjne, wystawy oraz warsztaty. Konkurs o Puchar Recyklingu uzyskał wsparcie od ponad 30 partnerów, takich jak Ministerstwo Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Polska Izba Ekologii oraz Związek Miast Polskich i  Związek Gmin Wiejskich RP ? zaznacza Magdalena Dutka, prezes Zarządu firmy Abrys, organizatora Konkursu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja br.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Konkursu dostępny na stronie:

http://www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/puchar-recyklingu/

Więcej na stronie: www.pucharrecyklingu.pl

foto_KOPR

Fot. Depositphotos/gringos

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię