Gimnazjaliści i licealiści zbadają, jakiego rodzaju i ile makulatury powstaje miesięcznie w domach. Uczniowie będą też selektywnie zbierać baterie przenośne. Całość działań praktycznych będzie poparta edukacją ekologiczną, do której nauczyciele otrzymają specjalne pakiety edukacyjne.

W październiku na terenie Świecia, Chełmna, Torunia i Bydgoszczy rusza kolejna akcja edukacji ekologicznej „W Trosce o Naturę…!” Polskiego Systemu Recyklingu Organizacja Odzysku. 

Specjalne zespoły uczniów przez miesiąc we własnych domach, domach sąsiadów i znajomych będą analizować ilość i skład powstającej makulatury oraz zastanawiać się co zachęca Polaków do segregacji odpadów. Szkoły będą konkurować między sobą o ilość zebranych baterii przenośnych. Nauczyciele – koordynatorzy akcji w poszczególnych placówkach szkolnych swoimi działaniami edukacyjnymi będą starali się objąć  nie tylko szkołę, ale także dorosłych.

Od 1 stycznia 2012 wchodzi w życie nowa ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Od przyszłego roku wszyscy będziemy segregować odpady, a gminy przejmą odpowiedzialność za realizację zasad zrównoważonej gospodarki odpadami na swoim terenie. Obecna akcja „W Trosce o Naturę segreguj makulaturę, …zbieraj zużyte baterie!” jest sposobem na wdrażanie selektywnej zbiórki odpadów w sposób w pełni świadomy.

Rezultaty Akcji poznamy w drugiej połowie listopada 2011. Podczas spotkania finałowego zostaną ogłoszone wyniki konkursów akcji oraz zaprezentowane wyniki prac badawczych – na pewno  interesujące dla urzędów gmin przygotowujących się do wdrożenia nowej ustawy w życie. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody. 

 

Specjalne zespoły uczniów przez miesiąc we własnych domach, domach sąsiadów i znajomych będą analizować ilość i skład powstającej makulatury oraz zastanawiać się co zachęca Polaków do segregacji odpadów. / Fot. www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię