26 listopada 2009 odbył się Młodzieżowy Szczyt Klimatyczny przygotowany przez Gazetę Wyborczą w Poznaniu, Miasto Poznań oraz Targi Poznańskie we współpracy Fundacji Aeris Futuro.

Podczas Szczytu uczestnicy uchwalili przesłanie do grudniowej konferencji klimatycznej COP15 w Kopenhadze, gdzie ma zostać zawarte światowe porozumienie w sprawie ochrony klimatu. Wzięli też udział w warsztatach z oszczędności energii, przygotowanych przez fundację Aeris Futuro dla sześciuset uczniów z szkół z całej Polski.

Podczas warsztatów trenerzy z Fundacji Aeris Futuro przekazali wiedzę i zapał do tego jak oszczędzać energię i ograniczać negatywny wpływ na środowisko naturalne. Główny nacisk położony został na praktyczne i bliskie każdemu aspekty oszczędzania energii w sprzętach codziennego użytku takich jak telefony komórkowe, komputery, oświetlenie. W prezentacjach nie zabrakło także informacji o zasobach energetycznych i racjonalnym ich użytkowaniu, a więc idei zrównoważonego rozwoju.
Okres pomiędzy COP 14 i COP 15 jest bardzo ważnym czasem dla negocjacji klimatycznych.

Zgodnie z przyjętym w Poznaniu podczas COP 14 planem działań, jest to kluczowy okres dla zbliżenia stanowisk krajów na temat nowych globalnych rozwiązań na rzecz powstrzymania zmian klimatu. Stron Konwencji. To warunek stworzenia i przyjęcia nowego porozumienia, które określi działania na rzecz ochrony klimatu po roku 2012, zastępując obecny Protokół z Kioto.

Źródło: www.aeris.eko.org.pl
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię