Eko edukacja

Firma EnerSys systematycznie podejmuje działania edukacyjne w zakresie przekazywania najmłodszym wiedzy o prawidłowym postępowaniu z zużytymi bateriami i akumulatorami. W kolejnej odsłonie kampanii Dział Edukacji Ekologicznej firmy Abrys wydał dla Enersysu kolejną część przygód Akusia,  grę karcianą typu Piotruś, a także plakaty ukazujące, jak prawidłowo postępować z zużytymi bateriami.

Każdy z tych produktów, oprócz wyjątkowej szaty graficznej, autorskich rysunków i humoru, odznacza się dużymi walorami edukacyjnymi, a do ich wytworzenia wykorzystano papier z recyklingu.

 Komiks i grę ?Dryżyna EnerSys?, oprócz wspólnego tytułu, łączą bohaterowie, czyli ożywione i sympatyczne przykłady produkowanych przez zakład EnerSys w Bielsku-Białej nowoczesne urządzenia: akumulatory i prostowniki.  Barwne i zabawne postaci dzięki wspólnemu wysiłkowi próbują uratować pociąg, któremu grozi zasypanie przez lawinę.

Komiks zapewnia młodym odbiorcom nie tylko rozrywkę, ale pozwala również zrozumieć, dlaczego tak istotne jest pozostawianie nieprzydatnych już baterii i akumulatorów w odpowiednich miejscach zbiórki, w tym w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, których adresy zawarto w publikacji.

     

Natomiast gra karciana typu Piotruś pozwala ćwiczyć spostrzegawczość, umożliwia doskonałą zabawę w gronie przyjaciół i rodzinny, a na rewersie kart zawarto silny przekaz edukacyjny, przypominający, że zużyte baterie i akumulatory należy pozostawiać wyłącznie w wyznaczonych pojemnikach.

Dodatkową zaletą gry jest możliwość wykorzystania kart do rozgrywki w stylu memo, tym bardziej że pary na kartach nie są przedstawione na takich samych rysunkach.

      

Plakaty są skierowane  do starszych odbiorców i mają na celu uzmysłowienie im, iż istnieje wiele typów baterii i akumulatorów, a dla bezpieczeństwa  w szkołach i przedszkolach powinniśmy gromadzić tylko baterie alkaliczne.

Ponadto plakat zawiera informacje o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zbierania oraz przechowywania akumulatorów.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię