Klub Gaja zaprasza na happeningi „Życzenia od Złotej Rybki” w ramach programu „Ryby mają głos!”. Program za pomocą różnorodnych technik przekazu edukuje i informuje na temat zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów naturalnych, bioróżnorodności, zrównoważonej eksploatacji zasobów ryb przemysłowych i ryb chronionych ze względu na zagrożenie wyginięciem.

Harmonogram happeningów  „Życzenia do Złotej Rybki”:
Gdańsk
22 lipca (czwartek), godz. 12.00 i 12.30 – Długi Targ (rejon pomnika Neptuna)

Władysławowo
23 lipca (piątek), godz. 12.00 i 13.30 –  rejon ulic: (Skwer Abrahama, Sportowej i Gwiazd Sportu)

Hel
24 lipca (sobota), od godz. 12.00 do 15.00 – Dzień Ryby – bulwar naprzeciw Urzędu Miasta

Program Klubu Gaja „Ryby mają głos!” za pomocą różnorodnych technik przekazu edukuje i informuje na temat  zrównoważonego rozwoju, ochrony zasobów naturalnych, bioróżnorodności, zrównoważonej  eksploatacji zasobów ryb przemysłowych i ryb chronionych ze względu na zagrożenie wyginięciem. Wskazuje także na potrzebę ochrony dolin rzecznych i ochrony Morza Bałtyckiego. Zachęcamy społeczeństwo do zainteresowania się tematem poprzez uliczne akcje informacyjne i happeningi z udziałem publiczności (każdy z przechodniów może wziąć w nim udział pisząc symboliczne życzenia do Złotej Rybki lub odbić ją w technice graffiti).

Happening Klubu Gaja – Historia złotej rybki
W zamierzchłych czasach, świat mórz i oceanów zamieszkiwały szczęśliwe ryby. Wśród nich urodziła się złota rybka. Miała mamę i tatę. Wszystko w morzu było na swoim miejscu, złota rybka, mama, tata i rybak. Rybak łowił ryby. Taka była natura rybaka. Był on zdobywcą i łowcą. Zmagał się z morzem, rybami, swoimi słabościami i samotnością. Rybak, morze, ryba i Bóg byli jednym w życiu i umieraniu. Mijał czas, rybak w poszukiwaniu złudnego szczęścia i wygodnej prawdy przestał szanować morze i rybę. Pewnego dnia, nawet nie wiedząc o tym, złowił ostatnią złotą rybkę. Teraz już nikt nie opowie rybakowi, czym jest piękno natury i walka z jej żywiołami oraz z samym sobą.
Rybak został sam
Bóg odszedł, złota rybka odeszła
Morze uderza o brzeg
Człowiek płacze i nikt go już nie słyszy

Klub Gaja rozdaje „Poradnik o rybach” przygotowany we współpracy z prof. Krzysztofem E. Skórą kierownikiem Stacji Morskiej w Helu Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Poradnik dostępny jest także na www.klubgaja.pl/_pliki/klubgaja-poradnik-o-rybach.pdf podobnie jak animacja- gra o zagrożonych gatunkach ryb – www.klubgaja.pl/projekty/ryby_maja_glos/)

Wywiad „Rybę zdobyć łatwo, wiedzę o niej znacznie trudniej” na: www.klubgaja.pl/projekty/ryby_maja_glos/

Program „Ryby mają głos” dofinansowany jest przez The Fisheries Sekretariat i prowadzony we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Dodatkowe informacje: Jacek Bożek (tel. 603 636 554)

 

Program Klubu Gaja „Ryby mają głos!” edukuje i informuje na temat zrównoważonego rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię