logo_segregujesz_i_zyskujesz_FINAL (1)Pewnego dnia kraina, zwana Czystolandią, gdzie panował idealny porządek, a segregacja śmieci była na najwyższym poziomie, została zamieniona w Śmieciolandię. Na domiar złego w wielkiej wieży, usypanej ze śmieci uwięziono Czyścinkę ? córkę króla władcy Czystolandii. Czy uda się uratować Czystolandię i ocalić Czyścinkę?

Z pewnością przekonają się o tym przedszkolaki, dla których Wydział Gospodarki Odpadami Gminy Piaseczno przygotował spektakl ekologiczny pt. ?Na ratunek Czystolandii?.

Pokonując hałdy śmieci

Na ratunek Czyścince wyruszył Ekolinek, dla którego nie tylko bardzo ważna jest ochrona środowiska, ale także? Czyścinka. By do niej dotrzeć bohater musi wykazać się prawidłową segregacją odpadów, co odbywa się ?pod czujnym okiem? Czarnyksiężnika. ? Nie pozwolę na to by Śmieciolandia znów stała się Czystolandią, a jej mieszkańcy żyli w przerażającym porządku ? krzyczał Czarnyksiężnik. Ekolinek, chcąc uratować ukochaną, porozrzucane wszędzie śmieci w ciągu pięciu minut musiał posegregować do odpowiednich worków. Z pewnością nie poradziłby sobie z tym zadaniem, gdyby nie pomoc dzieci biorących udział w  przedstawieniu. Bez problemu dokonały one podziału odpadów, dzięki czemu Ekolinek mógł wyruszyć w dalszą podróż. Kiedy był już całkiem  blisko swej  ukochanej, drogę zagrodził mu jednak Śmieciosfinks, który miał dla niego kolejne zadanie. Okazało się bowiem, że jedynym sposobem dostania się do uwięzionej w tej przeogromnej wieży ze śmieci Czyścinki jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na dwie zagadki, w rozwiązaniu których Ekolinkowi pomagają dzieci. Poprawne ich rozwiązanie otwiera drogę Ekolinkowi do Czyścinki, która jest wdzięczna dzieciom za pomoc w ocaleniu Czystolandii i obdarowuje je drobnymi upominkami.

?Czym skorupka za młodu??

? Edukacja ekologiczna w zakresie selektywnej zbiórki odpadów musi być prowadzona od najmłodszych lat. Dlatego przygotowaliśmy dla przedszkolaków krótki spektakl, którego celem jest zwrócenie uwagi na problem segregacji śmieci i uwrażliwienie ich na temat związany z nieodpowiednim postępowaniem z nimi. Podczas przedstawienia dzieci bardzo angażują się w pomoc Ekolinkowi i emocjonalnie reagują na rozrzucane przez ?czarne charaktery? śmieci ? powiedziała Barbara Wysocka, Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami w Gminie Piaseczno.

Spektakle, będące częścią kampanii ?Segregujesz i zyskujesz?, realizowanej przez Gminę Piaseczno, zostaną zrealizowane w dwudziestu pięciu przedszkolach. Ostatnie będą miały miejsce w grudniu 2016 r. Spektakl realizuje Dział Edukacji Ekologicznej firmy ABRYS.

Patronatem honorowym kampanię ?Segregujesz i zyskujesz? objęli Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, Starosta Piaseczyński oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują gazety ?Przegląd Piaseczyński? oraz ?Kurier Południowy?, miesięcznik ?Przegląd Komunalny?, a także portale: powiat-piaseczynski.info, Piaseczno24.net, Portalkomunalny.pl, Zielonalekcja.pl oraz telewizja iTV Piaseczno.

GALERIA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię