Kompania Piwowarska włączyła się w działania na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych. Jedną z akcji organizowanych przez firmę jest przygotowanie ekologicznych toreb z nieużywanych bannerów reklamowych marek KP.

Firma dysponowała dużą ilością zużytych bannerów reklamowych przeznaczonych do utylizacji. Pracownicy firmy zgodnie z ideą recyklingu postanowili ponownie wykorzystać bannery i wpadli na pomysł przerobienia ich na ekologiczne, a zarazem designerskie torby. Torby zostały uszyte przez pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z Piły – przedsiębiorstwa społecznego zajmującego się aktywizacją zawodową osób z umiarkowaną i znaczą niepełnosprawnością.

ZAZ w Pile zaproponował Kompanii kilkadziesiąt wzorów toreb, firma ostatecznie zdecydowała się na dwa rodzaje, ale każda sztuka jest ręcznie robiona i niepowtarzalna. Torby miały swoją premierę podczas ogłoszenia przez Kompanię Piwowarską Raportu zrównoważonego rozwoju 2012.

 – Nie widzę żadnej różnicy między torbą uszytą przez to przedsiębiorstwo społeczne, a innymi firmami – podkreśla Klaudyna Polanowska-Skrzypek z Kompanii Piwowarskiej. Różnica jest jednak w społecznych skutkach decyzji o współpracy z ZAZem. To znakomite uzupełnienie polityki zrównoważonego rozwoju całej firmy. Działania na rzecz ekologii są jego znaczną częścią, co potwierdza opublikowany niedawno "Raport zrównoważonego rozwoju 2012". Teraz zostały uzupełnione o odpowiedzialną politykę zakupową, która daje pracę i stabilność osobom z grup wykluczonych.

Polanowska-Skrzypek chwali też profesjonalizm ZAZu. Jej zdaniem współpraca od początku była rewelacyjna. ZAZ zaproponował Kompanii kilkadziesiąt wzorów toreb. Firma ostatecznie zdecydowała się na dwa rodzaje. Każda torba została uszyta ręcznie, co ma wpływ na ich wysoką jakość.

Współpraca cały czas trwa. Na razie zamówiliśmy ok. 600 toreb. Traktujemy je jak gadżet korporacyjny. Torby trafią do dziennikarzy i partnerów biznesowych. Rozdajemy je również wśród naszych pracowników – mówi Polanowska-Skrzypek. Na wszystkich torbach znajduje się metka z informacją, że jest to nie tylko produkt uszyty przez osoby z niepełnosprawnościami, ale wykonany również ze starych bannerów Kompanii. Tym samym każda korzystają z torby osoba będzie mogła dowiedzieć się o społecznej i ekologicznej idei zawartej w produkcie.

Zakład Aktywności Zawodowej istnieje od 7 lat i prowadzony jest przez Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile. Jego misją jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych z upośledzeniem umysłowym i chorych psychicznie.

Eko-torby to tylko jeden z obszarów działalności ZAZu. Jest też introligatorstwo, montaż i pakowanie oraz usługi ogrodniczo-porządkowe. Na II Targach Zakładów Aktywności Zawodowej, które odbyły się pod koniec sierpnia w Rzeszowie, to właśnie torby z siatki banerowej typu MESH oraz z litego materiału zrobiły największe wrażenie na uczestnikach. Organizatorzy targów wyróżnili je specjalnym godłem marketingowym „Godne polecenia”.

Źródło: www.kp.pl

ZAZ zaproponował Kompanii kilkadziesiąt wzorów toreb. / Fot. KP.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię