Piknik „Bioróżnorodność ? poznaj, by zachować!” już po raz dziesiąty odbędzie się dzięki Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz  Pomorskiemu Zespołowi Parków Krajobrazowych. 

Na piknik zapraszamy już 18 maja br. w godzinach 10.00-14.00 w Gdyni Orłowa oraz 19 maja br., pomiędzy 11.00 a 18.00 w parku Reagana w Gdańsku. Tematyka pikniku podzielona jest na strefy relaksu oraz edukacji, zarówno dla najmłodszych, jak i najstarszych uczestników.

?Cudze chwalicie swego nie znacie?, to utarte już powiedzenie pasuje jak ulał do myśli przewodniej X pikniku, czyli przyrody rodzimej. Mamy tendencję do porównywania – gdzieś morze zawsze jest cieplejsze, kwiaty bardziej okazałe, trawa bardziej zielona, ptaki bardziej kolorowe a owoce smaczniejsze. Chętnie zachwycamy się tym, co na ?podwórku u sąsiada?. Modnie jest pić koktajl z nasionami chia, sadzić w ogrodzie astry nowobelgijskie, dodawać do owsianki jagody goji a do obiadu puree z topinamburu. Ale w przyrodzie – jak w życiu – lepsze jest wrogiem dobrego. Czasem warto zatrzymać się w tym całym ?próbowaniu?, porównywaniu i docenić to, co jest tu i teraz! Docenić tę różnorodność, która jest tylko nasza. Te gatunki, które w tym unikalnym zestawieniu występują tylko u nas. Zatem, na przekór modzie, w ogrodzie posadź malwy, owsiankę zjedz z siemieniem lnianym, nad rzeką spróbuj wypatrzeć zimorodka a kupując ryby miej na uwadze certyfikaty połowów służące także morświnom. Podczas wakacji zachwycaj się tradycyjnym krajobrazem, zapachem macierzanki i chrup papierówki?

Więcej informacji dotyczących pikniku oraz nadchodzących wydarzeń znajduje się facebook’u.

https://www.facebook.com/events/2060705560878190/ – piątek

https://www.facebook.com/events/365272760650157/ – sobota

Szczegółowy program regulamin uczestnictwa w pikniku znajduje na stronie:

http://ciee-gda.pl/ciee-aktualnosci/bioroznorodnosc-poznaj-by-zachowac-10/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię