1 października na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników zrównoważonego i ekologicznego stylu życia. To doskonała szansa dla krakusów oraz turystów, aby poznać bliżej priorytety środowiskowe polskiej prezydencji w Radzie UE ? ochronę bioróżnorodności, klimatu oraz efektywność wykorzystania zasobów naturalnych. Fundacja Aeris Futuro przygotowała mnóstwo niespodzianek!

Pod wieżą mariacką

Fundacja Aeris Futuro zaprasza mieszkańców i turystów na plac Małego Rynku do udziału w grze planszowej, w której pionkami są sami gracze. Na łasuchów będą czekały okolicznościowe pierniki. Koneserów roślin na pewno ucieszą nagrody w postaci kwiatów. Ciekawi świata i informacji o ekologii powinni zajrzeć na stoisko zaprzyjaźnionych organizacji społecznych. To wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo, która będzie porywać do tańca w artystycznym show.  Wszystkie te działania przeprowadzane są na rzecz promocji trzech priorytetów polskiej prezydencji – ochrony bioróżnorodności,  klimatu oraz efektywności wykorzystania zasobów naturalnych.

Zielona Gra Miejska

Dziesięć czteroosobowych zespołów weźmie udział w przygodowej grze miejskiej. Zawodnicy będą przemierzać krakowskie Stare Miasto, rozwiązywać zagadki i zdobywać punkty. Będą musieli wykazać się wiedzą, sprytem i zwinnością. Na wygranych czeka nie lada gratka. Zwycięski zespół pojedzie na zaproszenie Europosła Bogusława Sonika do Brukseli, gdzie będzie mógł zwiedzać instytucje unijne oraz inne atrakcje stolicy Europy. Pozostali uczestnicy nie zostaną z pustymi rękami, czeka na nich wiele ekologicznych upominków.

Konkurs Ekobiuro

Fundacja Aeris Futuro jest pomysłodawcą Ogólnopolskiego Dnia Ekobiura oraz konkursu dla  pracowników firm. W tym roku już po raz drugi organizuje konkurs Ekobiuro pod hasłem „Zielony Październik 2011”. Wyzwanie skierowane jest do pracowników biurowych firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, zainteresowanych wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w swoim miejscu pracy. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy od 1 do 31 października zorganizować w swoim biurze ekologiczną akcję edukacyjną i przysłać krótką relację do 15 listopada. Więcej informacji w pliku do pobrania.

Zielone priorytety = przyszłość

Dzień Zielonej Prezydencji, zostanie poprzedzony konferencją „Zielone Priorytety Polskiej Prezydencji w Praktyce’’ w dniach 22-24 września w Ojcowie. W zaciszu pięknej przyrody spotkają się eksperci, przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji publicznej, aby debatować nad możliwościami i szansami wykorzystania okresu polskiej prezydencji w Radzie UE na promocję ochrony środowiska oraz programowanie przyszłego budżetu UE. Stworzenie dobrego klimatu dla przyszłości to nasz wspólny obowiązek. Konferencję objęli patronatem: Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonik, Wojewoda Małopolski Stanisław Kracik oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa.

Więcej na: www.zielonaprezydencja.pl oraz www.facebook.com/aerisfuturo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię