Bądź dobry także dla środowiska – jest ku temu kolejna okazja. Dziś o 12.00 na placu przy Rotundzie PKO w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje ogólnopolską akcję VII Dzień Dobrych Uczynków.

Wspólnie z młodzieżą szkolną będziemy rozdawać mieszkańcom Warszawy ciastka i upominki z propozycjami dobrych uczynków. W akcji uczestniczą w całej Polsce liczne przedszkola, szkoły, organizacje społeczne. W sumie prawie 1000 podmiotów – mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.
      
W warszawskiej akcji udział wezmą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 141 w Warszawie, które rozdawać będą kolorowe laurki, papierowe kwiaty i pyszne ciasteczka z życzeniami.

W czwartek 19 maja wraz z partnerami: Ligą Ochrony Przyrody i Związkiem Harcerstwa Polskiego oraz pod patronatem medialnym ngo.pl, magazynów Cogito, Victor Gimnazjalista i Zielona Liga oraz portalu edukacyjnego zielonalekcja.pl, organizujemy VII Dzień Dobrych Uczynków. Jest to święto społecznych, bezinteresownych działań. W związku z tym, że obecny rok jest Europejskim Rokiem Wolontariatu, zachęcamy wszystkich młodych ludzi do czynienia dobra na rzecz innych ludzi, zwierząt oraz środowiska – dodaje Wojciech Owczarz.

Do tej pory w akcję zaangażowało się kilkaset szkół i organizacji z całej Polski, którzy w ramach Dnia Dobrych Uczynków organizowali zbiórki zabawek, książek i upominków dla domów dziecka, domów pomocy społecznej czy świetlic środowiskowych, różnorodne występy i niespodzianki dla tych miejsc, jak również przygotowywali takie akcje jak sadzenie Drzew Dobrych Uczynków, sprzątanie świata, zbiórka surowców wtórnych, czy też karmy dla schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz uliczne akcje rozdawania dobrych życzeń, kwiatów i uśmiechów.  
     
Dodatkowe informacje:

Wojciech Owczarz – Fundacja Ekologiczna ARKA, tel. 609 267 020, [email protected]
Alicja Czerwińska, Fundacja Ekologiczna ARKA, koordynator ogólnopolski, tel. 661 892 844, [email protected]  
 
Źródło: Fundacja Arka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię