Wyłoniono laureatki XVIII edycji „Konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu ekologii i ochrony środowiska” organizowanego przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Z piętnastu zgłoszonych prac pierwsze miejsce zajęła "magisterka” Anny Babińskiej z Politechniki Białostockiej. Autorkami pozostałych zwycięskich prac są: Elżbieta Bącławek i Agnieszka Niemczynowicz.

Studentki mają zdrowe podejście do ochrony środowiska i doskonale orientują się proekologicznych technologiach. – Coraz więcej białostoczan dostrzega korzyści z "darmowego” ogrzewania domu. Wymiennik gruntowy jest ekologiczny i bardziej ekonomiczny niż tradycyjne ogrzewanie gazowe.(…) Według moich badań koszt ogrzania takiego domku wynosi ok. 2200 zł. brutto za sezon. Jest to bardziej opłacalne niż ogrzewanie kotłem gazowym za 4700 zł., czy za pomocą kotłowni olejowej za 8300 zł – powiedziała zwyciężczyni konkursu, Anna Babińska.

Wszystkie są zgodne że podstawą wszelkich działań ekologicznych jest edukacja.
–  Przyszłość leży w rękach studentów biologii i ochrony środowiska. (…) W ludziach którzy znają faktyczny stan środowiska, nie boją się mówić prawdy i wiedzą co zrobić, aby to środowisko zachować – skonkludowała Agnieszka Niemczynowicz.

Źródło: www.poranny.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię