W czwartek, 12 marca o godz. 11 odbędzie się wernisaż wystawy, czyli obrazowe podsumowanie konkursu na najlepsze projekty, które w sposób modelowy i efektywny przyczyniły się do zrównoważonego rozwoju kraju na poziomie regionalnym i lokalnym.

W województwie śląskim za takie przedsięwzięcie uznano pokazową zagrodę żubrów w zabytkowym Parku Pszczyńskim. Projekt ten realizowany jest przez miasto Pszczyna.

Ponieważ  najlepsze projekty zostały wybrane w każdym województwie, wystawa podróżuje po Polsce. Na Śląsku jej przystanek to główna stacja kolejowa w Gliwicach. Konkurs Najlepsze projekty skierowany był do beneficjentów Funduszy Europejskich – organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych i biznesu na Śląsku koordynuje go Klub Gaja w Ramach ogólnopolskiego projektu „Fundusze Europejskie dla NGO w Praktyce” prowadzonego przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Siec.

Program jest realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, współfinansowanego ze Środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.

Źródło: Klub Gaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię