Esperanza Cortes rozpocznie dzisiaj na Szyndzielni w Bielsku-Białej akcję artystyczną ?Ojo?. Artystka z USA umieści na drzewach ceramiczne oczy symbolizujące naturę, która nieustannie na nas patrzy.

Dziś w pobliżu alpinarium na stokach Szyndzielni, Esperanza Cortes, na pobliskich drzewach będzie umieszczać wykonane z ceramiki oczy – symbolizujące naturę, która nieustannie wpatruje się w człowieka.

Kolejny happening 4 sierpnia (czwartek) – artystka powtórzy działanie na topoli czarnej w pobliżu rzeki Białej (ul. Bystrzańska). Dwa lata temu drzewo – pomnik przyrody – zostało podpalone i zniszczone. Mimo to, topola zazieleniła się i każdej wiosny wypuszcza nowe pędy. Klub Gaja zgłosił akt wandalizmu na policję oraz wszczął poszukiwania świadków zdarzenia, których relacje mogły pomóc w ujęciu sprawców. Policja  do tej pory nie ustaliła kim byli podpalacze.

Esperanza Cortes jest jedną z uczestniczek projektu Galerii  Bielskiej BWA – „Beyond the time / Poza czasem". W kolejnych dniach Esperanza Cortes wraz z Klubem Gaja zaproponuje w przestrzeni publicznej Bielska-Białej instalację pt. „Róża pod każdą inną nazwą pachniałaby tak samo słodko” związaną m.in. z herbem Białej – dwiema różami na zielonym tle.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię