Projekt ?Nauka, Edukacja i Technologie dla Klimatu? zorganizowane przez Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa dobiegł końca.

Dwutygodniowe przedsięwzięcie poświecone nowoczesnym, „zielonym” technologiom cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zyskało rzeszę sympatyków.  Składało się z kilku działań: wystawy, konkursu, konferencji oraz warsztatów edukacyjnych.

Wystawa „Technologie dla Klimatu” była jednym z głównych elementów przedsięwzięcia,  prezentowana na dwóch poziomach (0, 1) CH Złote Tarasy. Większość ekspozycji miała charakter interaktywny. W uroczystości otwarcia uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, członkowie Partnerstwa dla Klimatu, organizacji pozarządowych oraz biznesu.

Podczas konferencji, która odbyła się w Multikinie w CH Złote Tarasy ogłoszono wyniki konkursu Technologie dla Klimatu dla uczniów gimnazjów warszawskich. W ramach rywalizacji szkoły zbierały i opracowywały materiały na temat wdrażanych przez firmy „zielonych” technologii. Zwycięskie, pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 15 im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”.

Projekt Nauka, Edukacja i Technologie dla Klimatu zyskał wielkie zainteresowanie przedstawicieli biznesu, osób odwiedzających CH Złote Tarasy oraz młodzieży uczestniczącej w konferencji i warsztatach. Uczniowie przyznali, że taka forma zdobywania wiedzy bardzo im odpowiada. Aktywnie uczestnicząc w projekcie nie tylko wiele się nauczyli, ale również doskonale się bawili. Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa w podobnych inicjatywach.

Źródło: www.technologie.gridw.pl

Dwutygodniowe przedsięwzięcie poświecone zielonym technologiom cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i zyskało rzeszę sympatyków. / Fot. GRID

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię