Drugim etapem Projektu ?Nawigacja w plecaku ? z GPS po Warszawie? były zajęcia w terenie, które odbyły się 21 czerwca 2010 roku w Łazienkach Królewskich w Warszawie. W wydarzeniu udział wzięło ponad 30 młodzieży z domów dziecka i z ośrodka dzieci słabowidzących.

Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na trzy grupy:
•    Grupa ZABYTKI (pomarańczowa);
•    Grupa WODA (niebieska);
•    Grupa PRZYRODA (zielona).

Zajęcia rozpoczęły się od wręczenia każdej z grup aparatów cyfrowych oraz wypożyczonych specjalnie na zajęcia GPS’ów firmy GARMIN. Dodatkowo każda grupa otrzymała teczkę z materiałami, m.in. współrzędne punktów geograficznych, które prowadziły w najbardziej ciekawe i zarazem tajemnicze zakątki Łazienek Królewskich, opisy tych miejsc (krótka historia, najciekawsze informacje).

Zadaniem młodzieży było odnalezienie wszystkich punktów i wykonanie poleceń ekspertów. Dodatkowo zajęcia zostały rozbudowane o tzw. geocaching – poszukiwanie zadań specjalnych, np. robienie zdjęć, porównywanie roślinności, poszukiwanie ukrytych rzeźb, budowli, gra w królewską zabawę True Madame i wiele innych.

Wszystkie zadania, obserwacje prowadzone były pod nadzorem przewodników grup (młodzież, która brała udział w warsztatach wprowadzających), opiekunów oraz pracowników Łazienek Królewskich i ekspertów od ICT i ochrony środowiska, którzy towarzyszyli uczestnikom na trasie.  Zebrane materiały: punkty ciekawych miejsc, zdjęcia będą bardzo pomocne w opracowaniu plakatu konkursowego – plakatu który ma przedstawiać ciekawą trasę zwiedzania Parku Łazienki Królewskie.

Konkurs
Prace konkursowe: plakaty i zdjęcia są przyjmowane do 17 sierpnia 2010 roku.

Źródło: www.gridw.pl/nawiwawa2
 

Zadaniem młodzieży było odnalezienie wszystkich punktów i wykonanie poleceń ekspertów. / Fot. GRID

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię