Ruszyła kolejna edycja programu Niebieskie Granty, gdzie do podziału pomiędzy najlepszymi projektami jest pula 24 000 złotych oraz VW Caddy w bezpłatne roczne użyczenie. Poprzez wsparcie inicjatyw ekologicznych, program ten ma na celu promowanie postaw pro-ekologicznych wśród lokalnych społeczności z terenu województwa wielkopolskiego.

Katarzyna Dytrych z  Fundacji Nasza Ziemia, współpracującej przy realizacji projektu, podkreśla, że jest to odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczeństw, które najlepiej wiedzą co jest w danym regionie potrzebne, aby odpowiedzialnie korzystać z zasobów naturalnych i chronić środowisko. Doświadczenia poprzednich edycji pokazują, że zainteresowanie tą inicjaniebieskie_grantytywą jest ogromne, a różnorodność pomysłów –  inspirująca.

Zadaniem uczestników programu ?Niebieskie Granty? jest przygotowanie oraz realizacja działań w formie projektu lub programu na rzecz poszerzania wiedzy o ochronie przyrody, kształtowania postaw i świadomości ekologicznej społeczeństwa, propagowania aktywnej edukacji ekologicznej w terenie oraz wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska na terenie województwa wielkopolskiego.

Do programu mogą zgłosić się organizacje, stowarzyszenia, fundacje, szkoły lub przedszkola, które mają pomysł na projekt, który pozytywnie wpłynie na świadomość ekologiczną wśród lokalnych społeczności. Pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 24 000 złotych. Dodatkowo osobną nagrodą jest Volkswagen Caddy z pakietem BlueMotion Technology na bezpłatne roczne użyczenie.

Projekt realizuje Volkswagen Poznań we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

Więcej informacji o programie na stronie www.niebieskiegranty.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię