To już półmetek roku szkolnego. Wiele zadań za nami, wiele przed… A ekologia? Zgłosiliśmy naszą szkołę do ogólnopolskiego konkursu ?Promotor ekologii?, dokładnie opisując i obrazując naszą już kilkuletnią pracę na rzecz środowiska – pisze Elżbieta w najnowszym odcinku swojego bloga.

Dorosłych, jak już kiedyś pisałam, nikt nie uczył właściwych zachowań, nie uczulał na zagrożenia, daleka od tego była nawet szkoła.  

(fragment bloga z 15 marca 2012 r.)

Przeczytaj całość

Zapraszamy do lektury bloga, w którym Elżbieta – zaangażowana nauczycielka i inicjatorka wielu ekologicznych działań dzieli się z nami swoimi przemyśleniami oraz zamiarami związanymi z edukacją ekologiczną dzieci szkolnych i lokalnej społeczności.

O dziale Przerwa na bloga

W dziale "Przerwa na bloga" publikujemy autorskie blogi inspirujących osób. Swoje blogi mają także  znana i kochana przez czytelników Elżbieta, bohater konkursu "Ekologiczny pamiętnik" – Marek Baranowski, niezwykła Matka Polka i obdarzona wielką spostrzegawczością Urszulka Oleszczuk. Zapraszamy do lektury, wymiany myśli, a także do… sięgnięcia po pióro.

Powódź – kolejna tragedia naszego kraju. Ja mam szczęście mieszkać w rejonie nie zagrożonym powodzią i chyba nawet nie potrafię sobie do końca wyobrazić jak to jest, jednak obrazy pokazywane w telewizji powodują, że cały czas o tym kataklizmie myślę.
Fragment najnowszego odcinka bloga Elżbiety

Kocham wygody dzisiejszego świata – i tak naprawdę cieszę, się, że mamy takie czasy. Ale nade wszystko doceniam to co daje nam natura. Uczę się szanować każde drzewo i każdy kamień. Postaram się przedstawić Państwu mój punkt widzenia świata – pewnie będzie strasznie zawężony bo „z kajaka" .
Fragment bloga Marka Baranowskiego

Żeby skrócić sobie oczekiwanie i odsunąć myśli od wolno tykającego zegara, postanowiliśmy pobawić się w taki jakby recycling. Z kartonowych rolek po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych, przy pomocy kleju, kawałków taśmy oraz bibuły zrobiliśmy drzewa. A do tego wyciągnęliśmy figurkę Batmana (Joker skutecznie się ukrył, więc daliśmy spokój szukaniu), pojazdy z filmu, drzewa ustawiliśmy w lasek i zaczęliśmy zabawę w… walkę z ekoterroryzmem;)
Fragment bloga Matki Polki

Cześć. Jestem  Zośka. Lubię modliszki i chciałabym je Wam przybliżyć. Jestem opiekunką samca, który ma na imię Anders (Anders to  bohater super książek Astrid Lindgren). Andersa podarowała mi mama 28 czerwca – w moje siódme urodziny. Był taki malutki jak paznokieć w moim serdecznym palcu. To się nazywa stadium L-1. Tuż po wykluciu z kokonu. Bo modliszki składają kokony. Od tamtej pory Anders przeszedł u nas w domu siedem wylinek i jest już dorosły. To znaczy, że rozwinęły mu się skrzydła. Taka postać nazywa  się imago.
Fragment bloga "Modliszkowo"

Dziś opowiem o ostatnim spacerze. Bo przecież chcę zacząć moją kolejną przygodę z pisaniem 🙂 Wędrowałam z rodzicami polem i lasem. Szliśmy długą ścieżką wśród białego śniegu. Doszliśmy do mostu. Pod mostem pływała gromada ptaków. Były to KACZKI KRZYŻÓWKI.
Fragment bloga Urszulki Oleszczuk

Wszystkie osoby, które chciałaby same prowadzić ekologicznego bloga na łamach naszego portalu, prosimy o kontakt.
 

Fot. Elżbieta Bednik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię