Z okazji Międzynarodowego Roku Lasów-2011 dzieci dla dzieci przedszkolnych zorganizowano Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. ?Las w czterech porach roku?, natomiast dzieci i młodzież szkolną w wieku 7-16 lat organizatorzy zapraszają do udziału w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. ?Las i ludzie?.

Organizatorami konkursu są: Przedszkole Niepubliczne „Tęcza” Bydgoszcz, Nadleśnictwo Żołędowo i Komisja Edukacji Leśnej, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Bydgoszczy i Akademia Miłośników Przyrody, Sienno k/ Dobrcza.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o lesie oraz o jego ekosystemach, pogłębienie przekonania, że lasy są niezbędne dla przetrwania i dobrobytu ludzi na całym świecie (korzyści środowiskowe, gospodarcze i społeczne), budzenie świadomości ekologicznej (las jako miejsce wypoczynku i rekreacji, dbanie o czystość lasów jako obowiązek człowieka, drewno jako surowiec i źródło energii odnawialnej), doskonalenie umiejętności obserwowania otaczającej przyrody, kształcenie zdolności plastycznych oraz prezentowanie prac dziecięcych szerszemu gronu odbiorców.
 
Uczestnicy konkursu podzieleni na 4 kategorie wiekowe:

  • Dzieci 5 i 6-letnie z placówek przedszkolnych na całym świecie
  • Uczniowie w kategoriach wiekowych: – 7 – 10 lat, 11-12 lat, 13-16 lat z placówek szkolnych na całym świecie

Konkurs organizowany jest dla dzieci z placówek edukacyjnych z całego świata, maksymalna ilość prac z jednej placówki – 5 szt.Konkurs ma formę prac indywidualnych. Dzieci samodzielnie przygotowują prace dowolną techniką plastyczną: rysunek, malarstwo, rzeźba.

Konkurs trwa od 28 lutego 2011 do 10 maja 2011, prace należy przesłać do 10 maja br. na adres: Nadleśnictwo Żołędowo, ul. Parkowa 4A, 86-031 Osielsko z dopiskiem „Konkurs – las”.

Na odwrocie należy podać: imię, nazwisko i wiek autora, imię i nazwisko opiekuna oraz adres placówki edukacyjnej. Obrady jury odbędą się w maju 2011 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się w czerwcu 2011 podczas Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska w Bydgoszczy.Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas Bydgoskich Dni Ochrony Środowiska w Bydgoszczy na wystawie pt. „Las w czterech porach roku” oraz „Las i ludzie” w czerwcu 2011 r. oraz na stronach www.

Pytania należy kierować na adres: [email protected].

Konkurs ma popularyzować wśród dzieci i młodzieży wiedzę o lesie oraz o jego ekosystemach. / Fot. Timo Balk, www.sxc.hu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Zostaw komentarz
Podaj swoje imię